Вила Линда се наоѓа само на 2 минути пешачење од преубава песочна плажа.


Опис на објектот

Сите соби во вилата се опремени со купатило, комплетно опремена кујна, балкони со поглед на градина, клима, wi-fi, телевизор,апарат за правење кафе и чај.

Вилата располага со бесплатен паркинг.

 

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања

 

Период

1/2 соба

1/3 соба

1/4 соба

Апартман

08.08-15.08

280 € 

350 €

385 €

420 €

15.08-22.08

280 €

350 €

385 €

420 €

22.08-29.08

280 €

350 €

385 €

420 €

• Патничко осигурување – може да се купи во агенцијата

• Можност за плаќање: уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.

• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата. Се патува со лична карта преку граничниот премин Ќафасан, за влез во Албанија не е потребен PCR тест

• За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;

•Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. МЕРИДИЈАН.


ПРЕВОЗ:

 

  • Цена за повратен билет 50 €
  • Деца од 3 до 12 години 35 €

 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

  • Check in во собите е после 14h 
  • Check out е до 10h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.
  • За хигиената на собите се грижат гостите;
ПЛАЌАЊЕ:

         • Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд;
         • Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;