• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ПОЛИХРОНО

Vila Kosmas 10/11 noki so sopstven prevoz (100)

Локација: Vila Kosmas се наоѓа на само 30 метри од плажа и десет метри од главното шеталиште, но заштитена од бучава, па затоа ја препорачуваме на семејства со деца. 

Содржина на вилата: Нудиме шеснаесет двокреветни студија, двокреветни студија со дополнителен кревет и трокреветни студија кои се наоѓаат на приземје и кат. Сите студија се делумно реновирани за сезоната 2018 и се свртени кон базенот. Вилата располага со базен со лежалки за гостите на вилата и простран двор. Зад вилата има паркинг. Во дворот има летниковец со скара, достапна за гостите, каде што можат да се дружат и да се релаксираат. 

Содржина на собите: Двокреветни и двокреветни студија со дополнителен кревет се состојат од кујна и спална соба во кои има два стандардни или два стандардни и дополнителни кревети, собите се поврзани со ходник и не се одделени со врата. Трокреветните студија се состојат од кујна и простор за спиење во кој се сместени три стандардни кревети, собите се поврзани со коридор и не се одделени со врата. Сите сместувачки единици имаат пространи тераси со поглед на базен, чајна кујна (фрижидер, мини електричен шпорет и прибор) за приготвување на лесни оброци, ТВ, WiFi (слаб проток) и клима уред, чие користење е вклучено во цената. Постелнината и крпите се менуваат на секои 5 дена, додека чистењето е секојдневно.

Aranžmani na 10 noćenja

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
Vila
Kosmas
-bazen-
1/2 Std 80* 125* 160* 195* 235* 520 560 605 630 655 675 670 625 500 210* 190* 170* 110*
1/2+1 Std 80* 125* 160* 195* 235* 535 580 625 650 675 695 685 640 510 210* 190* 170* 110*
1/3 Std 80* 120* 140* 155* 180* 545 595 645 670 695 725 715 665 570 180* 160* 140* 90*

Aranžmani na 15 noćenja

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07. – 31.07
21.07. – 05.08
26.07. – 10.08
31.07. – 15.08
05.08. – 20.08
10.08

25.08
15.08

30.08
20.08

04.09
25.08

09.09
30.08

14.09
04.09

19.09
14.09

29.09
Vila
Kosmas
-bazen-
1/2 Std 160* 205* 245* 310* 665 760 835 870 930 950 970 960 920 785 640 285* 255* 180*
1/2+1 Std 160* 205* 245* 310* 680 785 865 900 960 980 1000 990 945 800 650 285* 255* 180*
1/3 Std 155* 180* 205* 235* 715 805 890 935 990 1015 1045 1035 985 875 750 240* 210* 150*
Легенда
  • 1/2 Std – Dvokrevetni studio.
  • 1/3 Std – Trokrevetni studio.
  • 1/2+1 Std – Dvokrevetni studio sa pomoćnim (metalnim) krevetom.

 

 

 

Цените се изразени во евра за престој од 11 дена / 10 ноќевања
Уплата се врши задолжително во денари по курс 1 евро = 62 денари
Задолжителна доплата од 0,5 евра по ден (5 евра за цел престој) на лице место во вилите

 

 

 

Легенда:

1/2 Std - Двокреветно студио;
1/2+1 PR Std - Двокреветно студио со дополнителен (метален) кревет на приземје;
1/3 Std - Трокреветно студио;
1/3 Std PP - Трокреветно студио чија тераса има поглед кон задниот дел;
1/3 Std SV - Трокреветно студио чија тераса има поглед на море;
1/2+1 Std - Двокреветно студио со дополнителен (метален) кревет;
1/3+1 Std SV - Трокреветно студио со дополнителен (метален) кревет и тераса со поглед на море;
1/3 App - Трокреветен апартман;
1/3+1 Std - Трокреветно студио со дополнителен (метален) кревет;
1/3+1 - Трокреветен апартман со дополнителен (метален) кревет;
1/4 App - Апартман со четири кревети;
1/4 App PP - Четирикреветен апартман чија тераса има поглед кон задниот дел;
1/4 App SV - Апартман со четири кревети чија тераса има поглед на море;
1/5 App - Апартман со пет кревети;
1/4 Дуплекс - Четирикреветен апартман со две посебни спални соби и посебна кујна;
1/5 Дуплекс - Петкреветен апартман со две посебни спални соби и посебна кујна;
1/4 PDuplex - Четирикреветен стан со две посебни спални соби и посебна кујна на приземје;
1/5 PDuplex - Петкреветен апартман со две посебни спални соби и посебна кујна на приземје;
1/6 Дуплекс - Шесткреветен апартман со две посебни спални соби и посебна кујна;