• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

THREE CORNERS SUNNY BEACH RESORT (22)

 

The Three Corners Sunny Beach Resort се наоѓа помеѓу Хургада и многу добро позната Ел Гуна. Хургада е едно од најголемите сончеви игралишта во Египет, а комплексot The Three Corners Sunny Beach е на помалку од 10 минути во неговата непосредна близина. Хотелот ги охрабрува гостите со релаксирана атмосфера, внимателно гостопримство и прекрасен амбиент. Со долга недопрена плажа, која е во фокусот на Сончев Брег, претставува еден од најубавите туристички центри и хотели во Хургада.
Најголемите атракции на плажата се Водениот парк и базен кој ќе ги охрабри младите и старите, како и кристално чистите води на Црвеното Море. Чадори, лежалки, ветробрани и крпи за плажа се бесплатни. Уживајте и во големиот Jetty, кој ви го отвара патот до безграничните водени задоволства.
Врвот на Sunny Beach Resort е неговиот Junior Water Park. Од централната кула може да се лизгате по трите тобогани во првиот базен кој ќе ве однесе подалеку, низ елегантно извитканиот канал, во втор базен. Таму, бројни други водни атракции се групирани, како октопод, водени печурки и гејзери. Сите атракции се во плитките води, идеално место за родители и деца за вообичаена  водена забава. Големиот главен базен, сместен во средината на хотелот, е опкружен со огромни сончеви тераси, каде што, како и обично во Three Corners концептот, лежалките, чадорите и крпите се бесплатни. Сите базени се загреваат во зима.
Многу внимание е посветено на одморите со деца. Седум дена во неделата обучениот персонал на Trixie Kids Club ги придружува детските активности. Постојат безбедносни игралишта, плитки базени и комплетна програма за активности. Внатре, исто така сè е добро опремено за младите гости, како игротека со сите видови играчки и игри.

 

Капацитети:
- Базен (и): 2 загреани за време на зимата
- Приватна плажа
- Воден парк со 1 базен и помали тобогани
- Лежалки, чадори, крпи бесплатно
- Мини голф терен
- Главен ресторан: 1
- ресторан на плажа: 1
- A la carte ресторан: 1
- Број на барови: 3
- Детски креветчиња и столици
- Кредитни картички: Visa и Mastercard
- Перење  (се наплаќа) достапно во хотелот
- Паркинг

 -интернет (250 MB бесплатен интернет за соба / по престој во јавните простории)

- Клиника (се наплаќа)
- Шопинг аркада (сувенири, кожа, мини маркет, накит, продавница за книги ...)


Јадење

Уште една константа во The Three Corners е вниманието што го посветуваат на all inclusive системот. Сребрен All Inclusive систем на "The Three Corners Sunny Beach Resort" се фокусира на совршена услуга за сите гости и оди од изобилен појадок, ручек и вечера до закуски, попладневен чај  и сладоледи за деца. All Inclusive пијалоците се сервираат со оброци (самопослужување) и во бар од 10 до 24 часот. Во All inclusive системот е вклучено се - од оброци во било кое време закуски и пијалаци.
Soleil Buffet ресторанот секоја ноќ ги претставува тематските вечери. Уживајте во некои од овие теми: вкусот на Италија, низ целиот свет, светските чуда на Далечниот Исток, Француска романса, Ориенталната ноќ, Европско бифе и многу други....
Појадок, ручек и вечера се сервира во ресторанот Soleil. Ручекот, со избор на салати, грицки, сендвичи и специјалитет на денот, исто така, може да се ужива во големиот ресторан Shams Beach, со панорамски поглед на морето за целосно да го вкусите чувството за одмор. Уметноста на кујната добива највисок акцент во à la carte ресторанот Dolce Vita - со тераса на отворено - што ја претставува италијанската gourmet menu селекција. Уживајте и во програмата "Dine Around" и вкусете сè што рестораните имаат да понудат.
Дрес код во рестораните за вечера: секојдневно: без костими за капење; за мажи: долги панталони и кошули со ракави.
Ве молиме забележете дека некои од горенаведените активности и / или објекти може да бидат делумно достапни во ниска сезона, во зависност од сместувањето на хотелот.

All Inclusive
Што опфаќа:
- Храна: појадок, ручек и вечера, попладневен чај  и закуски
- Пијалоци: Сите локални пијалоци (безалкохолни и топли пијалаци, локално пиво, локално вино, локален алкохол, локални алкохолни и безалкохолни коктели), еспресо, капучино
Не се вклучени:
- Свежи сокови, увезени алкохолни пијалоци, локален шампањ,  специјалитети од кафе, вино во шише, сокови и безалкохолни пијалоци во конзерви или во шише и минибар
- Peanuts Beach Club: по полноќ

All-Inclusive системот прекинува на денот на заминување во 11:30 часот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања. 

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот

Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација. Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите Патничко осигурувањеФакултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се израсени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.