• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

CLEOPATRA LUXURY RESORT MAKADI ***** (22)

(3)

Cleopatra Luxury ResortMakadi Bay е простран и удобен ресорт кој се наоѓа покрај Црвеното Море, во близина на Хургада. Има 8 базени на отворено, нуркачки центар во рамките на објектот, продавници, супермаркет и базар.
Деликатната рамнотежа на луксуз и удобност го прави овој ресорт погоден како за фамилии, така и за парови и друштва. Cleopatra Luxury Resort Makadi Bay нуди по нешто за секого: подмладувачки спа третмани, возбудливи авантури, богати културни искуства и прекрасни плажи. Без разлика дали ќе уживате во спа третманите или во нуркањето низ живописното Црвено Море, овој ресорт ќе го направи вашиот престој незаборавно искуство.

На располагање на гостите има секојдневни активности како аква фитнес, аеробик, јога, фудбал на плажа, одбојка на плажа, а навечер има шоу во живо со бенд во ноќниот клуб на хотелот.

Cleopatra Luxury Resort во Макади нуди 448 прекрасно опремени соби и апартмани од различна категорија кои ќе ги задоволат сите потреби на гостите. Сите соби се опремени со ТВ, телефон, сеф, клима, електричен бокал за вода, мини бар, бања со туш кабина, фен, козметичко огледало и балкон или тераса.


Овде може да уживате во префинетиот вкус на интернационална кујна, големиот број барови и 2 ресторани. Секоја вечер се организира забавна програма за сите возрасти:
► Утринската програма започнува во 10:00 - 17:00 ч.
► Ноќната програма започнува во 20:00 и трае до полноќ
► Дискотeката започнува во 21:30 - 03:00 ч.

Во понудата е широк избор на услуги и содржини, вклучувајќи го и најновиот спа центар со сертифицирани професионалци кои ќе ви овозможат разновидни третмани и терапии за релаксирање.


Заливот Макади е оддалечен 10 км од ресортот, марината во Хургада е оддалечена 35 км., а аеродромот во Хургада е на 30 км од објектот. Брза WiFi конекција е достапна во лобито и баровите покрај базенот. За сите гости има бесплатни 2GB по уред. Во рамките на објектот има и бесплатен паркинг.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

                                                                                           

                                                                                                               
Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:
* 6 ноќевања на улусга All inclusive
* Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
* Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
* Организација на аранжманот
                                                                                         
Цената не вклучува:
* Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
* Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
* Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација. Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.
* Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 
* Патничко осигурување
* Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.