• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Regnum 5* (35)

 

Apart Hotel Regnum е прекрасен хотел за релаксација и одмор, каде комфортот и автентичниот стил се споени во едно. Лоциран на подножјето на Пирин планина, хотелот се наоѓа на само 400м од првата станица на гондола лифтот и на 900м од центарот на Банско. Прекрасни студиа и апратмани со кујна, ресторан со панорамски поглед, бар, базен, спа центар, конференциски сали.

Опис на собите:
Вкупно 102 соби: Студио(25м), апартмани 1 соба(40м), апартмани 2 соби (65м)

Студио - Голема дневна соба со кујна, спална, кревет на пуштање, гардероба, фрижидер, ТВ, купатило.
Апартман 1 соба - брачен кревет, гардеробер, дневна соба со кујна, фрижидер, телевизор,  голем кауч и брачен кревет, купатило, балкон.
Апартман 2 соби - 2 спални со француски лежај, орман, дневна соба со кујна, фрижидер, ТВ, голем кауч и француски лежај, купатило, балкон.

Бесплатно во СПА центарот:
• Затворен базен,
• теретана,
• сауна,
• парна бања

 

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 400 m

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Базен за деца
Сауна
Интернет
Ресторан
Велнес центар
Хотелски паркинг
24 часовна услуга во соба
Надворешен базен
Детско катче
Лифт
Игротека за деца
Бесплатен трансфер до гондола
Аква парк
Рецепција 24/7

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Активности во близина на хотелот

Надворешен базен
  Затворен базен

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Оброци

Оддел за непушачи во ресторан
Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

                                                                                                                                                                                                                                    сите соби се опремени со

ТВ
Кујна
Телефон
 Сеф
Џакузи
Мини Бар
 Фен
Греење
Бања/Тоалет
Клима Уред
Сет пешкири (2 за член)
Бањарки и папучи
Бебешко креветче

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      локација

X Координати: 41.8246154
Y координати: 23.4722327

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
 Џакузи (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Фитнес (бесплатно)
Зона за релаксирање
Mасажа третмани

 

 

www.regnum.bg

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за период на престој 01.10-31.10.2019 (се комбинира со попуст за повеќе ноќевања или бонус 7=6):  

→ Едноспален апартман 2+1/2+2 : 94€ - 1 ноќевање полупансион

→ Двоспален апартман 4+2 : 167€ - 1 ноќевање полупансион

Деца до 9.99 год. на доп.легло - бесплатно 

Возрасен на доп.легло - 35€

 

 

ПОПУСТИ ЗА ПОВЕЌЕ НОЌЕВАЊА :

5% попуст за престој од 3 ноќевања

7% попуст за престој од 4 ноќевања

10% попуст за престој од 5 ноќевања

Бонус ноќевања – 7=6 / 14=12

 

Цените се за 2 лица (јуниор сјуит, едноспален апп) / 4 лица (двоспален апп)  за 1 ноќевање и вклучуваат :

НП – ноќевање со појадок | ПП – ноќевање со појадок и вечера

Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар

Користење на “REGNUM AQUA PARK” (од 01.06-31.08 или во зависност од временските услови): надворешен полуолимски базен, надворешен детски базен, тобогани, игралиште

Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода / не важи за период на престој 01.07-01.09.2019

Детски кат и анимација за деца

Паркинг, интернет, сеф

 

Во цената не е вклучено :

Туристичка такса 1 € на ден

Патничко осигурување