• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

SPHINX AQUA PARK BEACH RESORT 4* (22)

 

Хотел Sphinx се наоѓа на 5-минути возење од центарот на Сакала, а од аеродромот е оддалечен 6 км. Има директен излез на приватна песочна плажа со фасцинантен корален гребен. Хотелот располага со 225 соби. Секоја соба има сателитска ТВ, телефон, мини бар, клима уред, апарат за чај и кафе, сеф, фен и балкон или тераса. На гостите на хотелот на располагање им се 3 ресторани, 3 базени, анимационен тим, детски клуб, мини дискотека, детска анимација, продавници, SPA и џакузи со панорамски поглед на Црвеното Море.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 


Хотел Sphinx се наоѓа на 5-минути возење од центарот на Сакала, а од аеродромот е оддалечен 6 км. Има директен излез на приватна песочна плажа со фасцинантен корален гребен. Хотелот располага со 225 соби. Секоја соба има сателитска ТВ, телефон, мини бар, клима уред, апарат за чај и кафе, сеф, фен и балкон или тераса. На гостите на хотелот на располагање им се 3 ресторани, 3 базени, анимационен тим, детски клуб, мини дискотека, детска анимација, продавници, SPA и џакузи со панорамски поглед на Црвеното Море.
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

ПРОМОТИВНИ ПАКЕТ ЦЕНИ

Цени со вклучен попуст до 29.02 и 50% уплата до 05.03

Sphinx Resort And Aqua Park 4* 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
6 ноќевања / 7 дена + авионски билет + аеродромски такси +  All inclusive услуга + трансфери
Dbl Standard (по лице) 405 405 405 405 405 418 418 418 418 418 418 418 418 418 418 418 418
2 adl 811 811 811 811 811 835 835 835 835 835 835 835 835 835 835 835 835
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1106 1106 1106 1106 1106 1130 1130 1130 1130 1130 1130 1130 1130 1130 1130 1130 1130
2 adl + 2 chd (2 - 6,99) ( 2 - 13, 99) 1401 1401 1401 1401 1401 1425 1425 1425 1425 1425 1425 1425 1425 1425 1425 1425 1425
2 adl + 2 chd (7 - 13,99) (2 - 13,99) 1456 1456 1456 1456 1456 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488
Dbl Sea View (по лице) 436 436 436 436 436 449 449 449 449 449 449 449 449 449 449 449 449
2 adl 873 873 873 873 873 898 898 898 898 898 898 898 898 898 898 898 898
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1168 1168 1168 1168 1168 1193 1193 1193 1193 1193 1193 1193 1193 1193 1193 1193 1193
2 adl + 2 chd (2 - 6,99) ( 2 - 13, 99) 1463 1463 1463 1463 1463 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488
2 adl + 2 chd (7 - 13,99) (2 - 13,99) 1534 1534 1534 1534 1534 1565 1565 1565 1565 1565 1565 1565 1565 1565 1565 1565 1565
Dbl Family Room (по лице) 449 449 449 449 449 461 461 461 461 461 461 461 461 461 461 461 461
2 adl 898 898 898 898 898 922 922 922 922 922 922 922 922 922 922 922 922
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1193 1193 1193 1193 1193 1217 1217 1217 1217 1217 1217 1217 1217 1217 1217 1217 1217
2 adl + 2 chd (2 - 6,99) ( 2 - 13, 99) 1488 1488 1488 1488 1488 1512 1512 1512 1512 1512 1512 1512 1512 1512 1512 1512 1512
2 adl + 2 chd (7 - 13,99) (2 - 13,99) 1565 1565 1565 1565 1565 1596 1596 1596 1596 1596 1596 1596 1596 1596 1596 1596 1596
Sgl Standard 461 461 461 461 461 480 480 480 480 480 480 480 480 480 480 480 480
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 756 756 756 756 756 775 775 775 775 775 775 775 775 775 775 775 775
1 adl + 2 chd (2 - 6,99) (2 - 13,99) 1051 1051 1051 1051 1051 1070 1070 1070 1070 1070 1070 1070 1070 1070 1070 1070 1070
1 adl + 2 chd (7 - 13,99) (2 - 13,99) 1135 1135 1135 1135 1135 1163 1163 1163 1163 1163 1163 1163 1163 1163 1163 1163 1163
Sgl Sea View 492 492 492 492 492 511 511 511 511 511 511 511 511 511 511 511 511
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 787 787 787 787 787 806 806 806 806 806 806 806 806 806 806 806 806
1 adl + 2 chd (2 - 6,99) (2 - 13,99) 1082 1082 1082 1082 1082 1101 1101 1101 1101 1101 1101 1101 1101 1101 1101 1101 1101
1 adl + 2 chd (7 - 13,99) (2 - 13,99) 1182 1182 1182 1182 1182 1210 1210 1210 1210 1210 1210 1210 1210 1210 1210 1210 1210
TRL Standard (по лице) 393 393 393 393 393 405 405 405 405 405 405 405 405 405 405 405 405
3 adl  1179 1179 1179 1179 1179 1216 1216 1216 1216 1216 1216 1216 1216 1216 1216 1216 1216
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1474 1474 1474 1474 1474 1511 1511 1511 1511 1511 1511 1511 1511 1511 1511 1511 1511
TRL Sea View (по лице) 424 424 424 424 424 436 436 436 436 436 436 436 436 436 436 436 436
3 adl  1272 1272 1272 1272 1272 1309 1309 1309 1309 1309 1309 1309 1309 1309 1309 1309 1309
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1567 1567 1567 1567 1567 1604 1604 1604 1604 1604 1604 1604 1604 1604 1604 1604 1604
TRL Family Room (по лице) 436 436 436 436 436 449 449 449 449 449 449 449 449 449 449 449 449
3 adl  1309 1309 1309 1309 1309 1346 1346 1346 1346 1346 1346 1346 1346 1346 1346 1346 1346
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1604 1604 1604 1604 1604 1641 1641 1641 1641 1641 1641 1641 1641 1641 1641 1641 1641

Цените се дадени по соба и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет)
Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
Дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот

Цената не вклучува:

Египетска влезна виза - за патници со македонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.
Цената на визата е 26$ и истата се плаќа при резервација
Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите
Патничко осигурување
Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.