• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ПОЛИХРОНО- POLYCHRONO BEACH HOTEL 3* (22)

 

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња

Услуга: Ноќевање со појадок

Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Сместување: Хотелот располага со соби на приземје (сутерен), прв и втор кат. 
Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон. Собите сутерен имаат заедничка тераса.

Хотелски содржини: Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце. 
Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот. 
Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во надворешниот бар на хотелот - на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос. 
Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници. 
Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

 

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.
Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа. 
Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

 

EARLY BOOKINGS

20% попуст за резервации направени од 31.12.2019 до 31.01.2020
Валидно за период на престој 24.05-07.06

15% попуст за резервации направени до 31.01.2020
Валидно за период на престој 07.06-21.06

10% попуст за резервации направени до 31.01.2020
Валидно за период на престој од 21.06 до крајот на сезоната

* за резервации со early booking потребно е уплата 100% до 05.02.2020
*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

 

Термин Услуга Double (мин. 2 лица) Triple (мин. 2 лица) Quadraple (мин. 3 /2+2) Quadraple (мин. 3 /2+2)
Ground Floor (мин. 3 /2+2)
Цена по лице за 7 ноќевања со појадок
24.05-31.05.2020 7 BB 109 € 119 € 129 € 95 €
31.05-07.06.2020 7 BB 139 € 149 € 159 € 125 €
07.06-14.06.2020 7 BB 169 € 179 € 189 € 155 €
14.06-21.06.2020 7 BB 189 € 199 € 209 € 175 €
21.06-28.06.2020 7 BB 209 € 219 € 229 € 195 €
28.06-05.07.2020 7 BB 229 € 239 € 249 € 215 €
05.07-12.07.2020 7 BB 259 € 269 € 279 € 245 €
12.07-19.07.2020 7 BB 279 € 289 € 299 € 265 €
19.07-26.07.2020 7 BB 299 € 309 € 319 € 285 €
26.07-02.08.2020 7 BB 309 € 319 € 329 € 295 €
02.08-09.08.2020 7 BB 309 € 319 € 329 € 295 €
09.08-16.08.2020 7 BB 309 € 319 € 329 € 295 €
16.08-23.08.2020 7 BB 299 € 309 € 319 € 285 €
23.08-30.08.2020 7 BB 249 € 259 € 269 € 235 €
30.08-06.09.2020 7 BB 199 € 209 € 219 € 185 €
06.09-13.09.2020 7 BB 159 € 169 € 179 € 145 €
13.09-20.09.2020 7 BB 139 € 149 € 159 € 125 €
20.09-27.09.2020 7 BB 109 € 119 € 129 € 95 €


Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

7 ноќевања со појадок Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа
За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Доплати:

• Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел
• Клима уред се доплаќа 5 еур на ден (се плаќа во хотелот)
• Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца)
Доплати и попусти за деца и трет возрасен

 
• Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
• Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
• Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО 
• Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30% 
• Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
• Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
• Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
• Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
• Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

Максимум сместување

Double room - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло)

Triple - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло)

Quadraple - 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)


Минимум сместување

Double room - 2 возрасни

Triple room - 2 возрасни и 1 дете до 11,99

Quadraple room - 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни

Цената не вклучува
*Превоз и *Патничко осигурување

 

Напомена:
*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување
*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.


Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија: 

Скопје 35 €

Битола 30 €

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела) 

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела): 

Велес 35 €

Прилеп 30 €

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

Штип 40 €

Струга 35 €

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

Радовиш 40 €

Охрид 35 €

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Струмица 40 €

Кичево 35 €

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

Неготино 35 €

Ресен 30 €

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

Удово 35 €

 

• 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Граничен премин
Богородица 35€

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Превозот оди на релација Скопје- Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори 

 

Релациитенаведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach  

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.