НЕА КАЛИКРАТИЈА

Vila Perla 10 ноќи (100)

Локација: Апартманите и студијата Perla се наоѓаат на 20 метри од најубавата плажа во градот (Corleone Beach) на приземјето и првите катови од станбениот комплекс. До вилата се наоѓа мега маркетот Масутис, додека во непосредна близина има неколку пекари, кафетерии и таверни.

Содржина на комплексот: Нудиме четворокреветни студија сместени на приземје, како и двокреветно студио и четворокреветен апартман сместени на први кат.

Содржина на собите: Сите сместувачки единици се опремени со кујна (фрижидер, мини електричен шпорет или електричен шпорет со стандардна големина, садови) наменети за приготвување лесни оброци, бања, крпи, клима уред чија цена е вклучена во цената за изнајмување, ТВ. и WiFi em (мал проток). Четирикреветните апартмани на приземје имаат тераси од 12 до 15 квадрати со настрешници, додека двокреветните студија и четворокреветните имаат тераси со нормална големина. Чистењето, менувањето постелнина и пешкири трае пет дена.

40.3106950,23.0665838

 

Vila Tip 20.05

30.05

30.05

09.06

04.06

14.06

09.06

19.06

14.06

24.06

19.06

29.06

24.06

04.07

29.06

09.07

04.07

14.07

09.07

19.07

14.07.-24.07.

19.07.-29.07.

24.07.-03.08.

29.07.-08.08.

03.08.-13.08.

08.08.-18.08

13.08

23.08

18.08

28.08

23.08

02.09

28.08

07.09

02.09

12.09

07.09

17.09

12.09

22.09

17.09

17.09

27.09

 

22.09

02.10

 

Vila
Perla
TV, AC
1/2 Std 105* 140* 165* 185* 200* 385 400 415 445 475 495 485 465 410 200* 170* 145* 130* 115* 85*
1/3 Std 85* 120* 130* 140* 150* 415 435 455 490 525 555 545 515 460 155* 140* 125* 115* 105* 85*
1/4 Std 75* 105* 115* 120* 130* 455 475 495 525 555 595 585 555 495 130* 120* 110* 105* 95* 85*
1/4 App 85* 110* 120* 130* 135* 485 510 535 565 595 635 625 595 535 140* 130* 120* 110* 100* 85*
Upotreba klime Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata
СЕЗОНСКИ СМЕНИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да се обезбеди и се доплаќа по цена од 2 еур/ден.
ВОНСЕЗОНСКИ СМЕНИ СО *

1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.  

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.