• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA FULIS BEACH (15)

 

Вила ФУЛИС бич поглед на море се наоѓа на влeзот во Полихроно, во мирен дел, оддалечена на 50м од плажа. – мезонет со три спални, 2 бањи. Мезонетата е на 2 нивоа- долу се двете спални со брачен кревет и спална со 2 единечни кревети и дневен престој со трпезарија, кауч и комплет оптемена кујна и купатило. На второто ниво е сместена спална со два единечнки кревети и купатило.


Табела 1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ – ЈУНИ

Бр. на ноќевања

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

ТЕРМИН

25.05.2019

01.06.2019

08.06.2019

15.06.2019

22.06.2019

*ТРОСПАЛЕН – ЦЕНА ЗА НАЕМ

320 €

360 €

420 €

500 €

560 €

 

Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања за период ЈУЛИ – АВГУСТ

ТЕРМИН

НАЕМ

ТРОСПАЛЕН АПП

29.06.2019

7 ноќи

650 €

06.07.2019

7 ноќи

780 €

13.07.2019

7 ноќи

900 €

20.07.2019

7 ноќи

999 €

27.07.2019

7 ноќи

999 €

03.08.2019

7 ноќи

999 €

10.08.2019

7 ноќи

999 €

17.08.2019

7 ноќи

900 €

24.08.2019

7 ноќи

740 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Табела 3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ

Бр. на ноќевања

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

ТЕРМИН

 31.08.2019 

 07.09.2019 

 14.09.2019 

 21.09.2019 

ТРОСПАЛЕН – ЦЕНА ЗА НАЕМ

500 €

400 €

350 €

280 €

 

НАПОМЕНИ:

Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА.

Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА.

Ø Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

Ø Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

Ø Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30 часот, а поаѓање во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

Ø Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Ø Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

Ø За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

Ø Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Ø Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Ø Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.

Ø Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време

Ø За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Ø Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.

Ø Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Меридијан НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Ø Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Меридијан“ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Меридијан организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цена на превозот:

Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра

деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.