• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Splendid Conference & Spa Resort***** (1)

At Splendid Hotel, we take a more thoughtful, less traveled path to fulfill the unique needs of our extraordinary guests.
From the welcoming comfort of our
well-appointed guest rooms and suites,
to the technical sophistication of our
state-of-the-art conferencing center,
to the sensual indulgences of our
World-class SPA... Splendid Hotel provides the ultimate in five-star luxury
under the Montenegrin sun.

 

хотел:

• Лифт • Приспособено за лица со посебни потреби • Паркинг со обезбедување • Гаража • Конференциски центар • Wi-Fi • Фитнесс • Велнес • Турска бања • Масажа • Надворешен базен • Внатрешен базен • Перална • Рент-а-кар • Приватна плажа • Детска градинка • Фризерски салон • Менувачница • Превоз

Ресторани и барови:

• Главен ресторан • A la carte ресторан • Снек бар/ Мезе бар • Бар на плажа

Спорт и забава:

• Казино • Бар на плажа • Мини голф • Тениски терени • Уредени пешачки патеки • Организирано анимирање • Локални излети

Соби и апартмани

• Собна услуга (Room service) • Перална • Можност за дополнителен лежај • Можност за детско креветче • Поглед на море • Тераса • Климатизер • Приватна бања и тоалет • Фен • Мини бар • Сеф • ТВ • Сателитска телевизија • Директна телефонска линија • Интернет пристап • Wi-Fi • Бањарка • Папучи • Паркинг • Поглед на парк • Поглед на градина • Погодности за фамилии • Тераса • Џакузи • ТВ со претплата

Splendid Conference & Spa Resort
Poštanski fah 21
Budva
ME-85310

MB: 02385040

Tel: +382 33 773 777
Fax: +382 33 773 757
reservations@montenegrostars.com
www.montenegrostars.com/