• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

КУШАДАСИ 21.08.20

ПРОГРАМА НА АРАНЖМАНОТ

 

7 ноќевања и автобуски превоз

 

  01.ден                      СКОПЈЕ - КУШАДАСИ
Состанок на групата од Скопје во 11:30 ч. на паркингот пред хотел "Holiday Inn". Заминување за Турција во 12:00 ч. Патот води преку граничниот премин Деве Баир и Бугарија. Ноќно возење со попатни застанувања и одмори. 

 02.ден                        КУШАДАСИ   
Пристигнување во пладневните часови. Сместување во хотел (по 13:00 часот). Слободно време за одмор. Ноќевање.

 од 03. до 08.ден        КУШАДАСИ
Денови за одмор со престој во избраниот хотел. Комуникација со придружникот на групата и представниците во Кушадаси за евентуални факултативни излети и посети. 

 09.ден                        КУШАДАСИ - СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на собите до 10:00 часот. Заминување за Македонија во попладневните часови. Ноќно возење со попатни застанувања и одмори.  

 10.ден                        СКОПЈЕ 
Пристигнување во  Македонија во попладневните часови.

Tермин: 21.08.2020 Yслуга Цена
HOTEL 2* 7 BB 169 € (10.500,00 мкд)
HOTEL 3* 7 HB 225 € (13.950,00 мкд)

***ТОП ПОНУДА*** 
7 ББ ( Хотел 2*) + крстарење (со вклучен ручек) + Aqua Fantasy (трансфер и влезница) 
Цена по лице:
 199 € 
 
 
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Превоз со туристички автобус на релација Скопје - Кушадаси - Скопје
- Сместување во хотели *** на база 7 полупансиони (појадок и вечера)
- Придружник на патувањето и претставник во Кушадаси
- Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме - полиса без франшиза)
- Факултативни излети и посети, за време на престојот во Турција и Кушадаси
(* освен во ТОП ПОНУДА, каде што излетите се назначени и вклучени во цената на пакетот)

НАПОМЕНИ: 
- Цената е изразена во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD
- Употреба на клима уред, се доплаќа во хотелите на рецепција
- За реализација на аранжманот е потребен минимум од 40 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ