• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ALEKSANDAR (24)

 

Вила Alexandar е комплекс од 4 згради кои што се наоѓаат во исто двор. Дуплексите во вилата се состојат од 2 спални соби во кои што има по 2 легла додека во состав на трпезаријата се наоѓа и опремена кујна каде што има 2 софи за по едно лице.

Климата се наоѓа во кујната и е вкучена во цената додека исто така вилата располага и со Wifi.

 

На промо цените не следува попуст, и попуст за 2 последователни термини.

Цените се изразени по соба за наем на 7 ноќевања

 

-15% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 19.12.2018 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019 

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019 

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019


ЦЕНА ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

Апп за 4 лица

Апп за 5 лица

Апп за 6 лица

Промо цени на кој не следува попуст

18.05-25.05.2019

7

79

119

139

Промо цена

25.05-01.06.2019

7

99

139

199

Промо цена

01.06-08.06.2019

7

169

199

259

 

09.06-16.06.2019

7

249

279

329

 

15.06-22.06.2019

7

279

329

369

 

22.06-29.06.2019

7

329

369

389

 

29.06-06.07.2019

7

369

399

419

 

06.07-13.07.2019

7

389

419

459

 

13.07-20.07.2019

7

389

409

449

 

20.07-27.07.2019

7

409

429

469

 

27.07-03.08.2019

7

409

429

469

 

03.08-10.08.2019

7

409

429

469

 

10.08-17.08.2019

7

369

409

459

 

17.08-24.08.2019

7

299

339

389

 

24.08-31.08.2019

7

269

299

359

 

31.08-07.09.2019

7

199

229

309

 

07.09-14.09.2019

7

149

179

229

 

14.09-21.09.2019

7

109

139

189

Промо цена

21.09-28.09.2019

7

99

119

149

Промо цена

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Фурка чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово –40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) –35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Халкидики:

Битола(Автобуска Станица Транскоп на перон)–30€по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) –Трансфер до Битола –30€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола –35€ по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) –Трансфер до Битола –35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) –Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) –Трансфер до Битола -30€ по лице


–Деца од 2 до 11,99 години:Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Меридијан“.


ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) –Трансфер до Удовo

04:00 hСкопје(Дрводекор)

04:30 h Велес(бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)


Време на поаѓање превоз од Кичево за Халкидики:

04:00 h Битола( Автобуска Станица Транскоп на перон )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (пред т.а.Меридијан) –Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) –Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

15:00 h локално време,(14:00 h мак.време) Фурка
15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири

15:30 h локално време,(14:30 h мак.време) Калитеа

16:00 h локално време,(15:00 h мак.време) Неа Потидеа

16:20 h локално време, ( 15:20 h мак.време) Неа Флогита