• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Vila Hariklia--10/15 noki so sopstven prevoz (100)

Локација: Вила Hariklia се наоѓа на само 30 метри од плажата во централниот дел на Лептокарија. Во близина на вилата има модерни кафе-барови кои се на само неколку минути пешачење, и каде можете да нарачате фантастични освежителни коктели и други пијалоци. По должината на брегот има шеталиште со многу таверни, рибни ресторани и пицерии. 

Содржина на вилата: Нудиме трокреветни и четворокреветни студија на прв и втор кат од вилата. Вилата располага со пространо лоби со рецепција и соба со тоалет за последниот ден од престојот. Пред вилата има паркинг простор за автомобили. 

Соби: Секое студио располага со опремена мини кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, садови) за приготвување лесни оброци, бања, ТВ со српски канали, WiFi (слаб проток), клима чие користење е вклучено во цената, како и пространи тераси со гарнитури за седење, заштитени со тенди. Во студијата има крпи. Постелнината, крпите и чистењето се на секои пет дена. 

 

Cena je izražena samo u evrima, jer je dinarski deo aranžmana ukinut

Aranžmani na 10 noćenja

Vila Tip 24.05

03.06
03.06

13.06
08.06

18.06
13.06

23.06
18.06

28.06
23.06

03.07
28.06

08.07
03.07

13.07
08.07

18.07
13.07

23.07
18.07.-28.07.
23.07.-02.08.
28.07.-07.08.
02.08.-12.08.
07.08.-17.08.
12.08.-22.08.
17.08

27.08
22.08

01.09
27.08

06.09
01.09

11.09
06.09

16.09
11.09

21.09
21.09

01.10
Vila
Hariklia
TV, AC
1/2 Std 85* 115* 135* 155* 185* 405 430 450 475 495 535 500 440 360 160* 135* 110* 85*
1/3 Std 75* 95* 115* 130* 145* 415 440 460 485 505 545 510 450 390 130* 115* 95* 75*
1/4 Std 70* 90* 105* 115* 125* 460 485 505 530 555 595 565 500 445 120* 105* 90* 65*
Upotreba klime Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata

Aranžmani na 15 noćenja

Vila Tip 24.05.

08.06.
03.06.

18.06.
08.06.

23.06.
13.06.

28.06.
18.06.

03.07.
23.06.

08.07.
28.06.

13.07.
03.07.

18.07.
08.07.

23.07.
13.07.

28.07.
18.07. – 02.08.
23.07. – 07.08.
28.07. – 12.08.
02.08. – 17.08.
07.08. – 22.08.
12.08.

27.08.
17.08.

01.09.
22.08.

06.09.
27.08.

11.09.
01.09.

16.09.
06.09.

21.09.
16.09.

01.10.
Vila
Hariklia
TV, AC
1/2 Std 150* 165* 200* 245* 560 625 670 690 740 770 810 775 715 600 505 202* 175* 125*
1/3 Std 120* 135* 165* 190* 595 640 685 705 755 785 825 790 730 630 550 165* 145* 105*
1/4 Std 110* 120* 150* 165* 660 705 755 775 830 860 900 865 805 710 630 155* 135* 95*
Upotreba klime Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata
Легенда
  • 1/2 Std - Dvokrevetni studio;
  • 1/3 Std - Trokrevetni studio;
  • 1/4 Std - Četvorokrevetni studio;
  • Free - Besplatna upotreba klime.

задолжителна доплата на име „Stay over“ данок за престој од 0,5 евра на ден по соба, плаќањето се врши на лице место , услуги кои не се наведени во програмата, индивидуални и други трошоци на патниците. 

 

Во студијата или апартманите се влегува првиот ден од престојот во 15:30 часот (по локално време), а студијата и апартманите се напуштаат последниот ден од престојот најкасно до 09:00 часот (по локално време). Патниците влегуваат во исчистени и сподготвени сместувачки единици, но за време на престојот се должни да се грижат за нивната хигиена. Сите апартмани и студија имаат основен кујнски прибор и опрема, но не и тоалетна хартија и средства за хигиена. Не е можно да се избере кат, поглед или број на соба, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

Во случај на недоволен број пријавени патници, агенцијата го задржува правото да откаже или организира одредени поаѓања во соработка со друга агенција. Минималниот број на патници за организација на аранжманот е 30. Во случај на откажување, минималниот рок е 15 дена пред почетокот на аранжманот.