• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

БАНСКО (35)

 

11.10.2019-13.10.2019


Хотел БУГАРИЈА 4*

Тип на сместување Ноќевање со појадок
Двокреветна соба (2+1) 26€
Едноспален апартман (2+2) 35€
Прво дете од 0-3.99 год. Бесплатно
Второ дете од 0-3.99 год. 14€
Деца од 4-11.99 год. на доп.легло 21€
Возрасен на доп.легло 20% попуст

Доплата за вечера : возрасен – 10€, дете – 5€

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање со појадокКористење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, џакузи, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, контрастен туш, релакс водопад, фитнес)Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел МУРИТЕ 4*

Тип на сместување

 

СЕ ВКЛУЧЕНО

Зграда АЗАЛИА Зграда ОРХИДЕА
Двокреветна соба (2+0) 31€ 29€
Едноспален апартман (2+2) 34€ 32€
Двоспален апартман (4+2) 31€ 29€

Дополнителни услови :

Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНОПрво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНОВторо дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попустВозрасен на дополнително легло – 30% попустНАПОМЕНА : За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено

(Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)

Користење на СПА Центар (надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)Детски кат, паркинг, интернет

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ГРИН ВУД 4*

Вид на сместување СЕ ВКЛУЧЕНО
Двокреветна соба (2+0) 30€
Студио (2+2) 33€
Едноспален апартман (2+2) 36€
Двоспален апартман (2+2) 33€

Дополнителни услови :

Деца до 5.99 год. – бесплатноПрво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатноВторо дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попустВозрасен на дополнително легло – 20% попустНапомена : за сместување во двоспален апартман се наплаќаат 4 редовни суми

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО-појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци до 23 ч.Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, надворешен базен – од 01.06.2018, сауна, парна бања, турска бања, фитнес)Детски кат, интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел РЕГНУМ 5*

Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион
Едноспален апартман (2+2) 76€ 94€
Двоспален апартман (4+2- 136€ 164€
Деца до  9.99 год. на доп.легло Бесплатно Бесплатно
Возрасен на доп. легло 27€ 33€

5% попуст за престој од 3 ноќевања

Цените се за 2 лица во едноспален апп / 4 лица во двоспален апп за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање со појадок / Појадок и вечераКористење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центарКористење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална водаДетски кат и анимација за децаПаркинг, интернет, сеф

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ПРЕМИЕР 5* – Банско

Вид на сместување Полупансион  
Двокреветна соба егзекутив  (цена за 2 лица) 104€
Супериор сјуит (цена за 2 лица) 120€
Делукс сјуит (цена за 4 лица) 204€
Деца од 06-11.99 год. на доп.легло 18 €
Возрасен на дополнително легло 28€
Доплата за поглед планина 12€

 Деца до 05.99 год. – бесплатно 

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање со појадок  и вечераКористење на СПА Центар – надворешни и внатрешни базени, сауни, парни бањи, фитнесДетски катПаркинг, интернет

Во цената не е вклучено :

Туристичка такса 1 € на ден

Патничко осигурување

 

Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

Вид на сместување Полупансион
Студио (2+1) 24€
Едноспален апартман (2+2) 25€
• Деца до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
• Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – доплата 8€
• Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање на база појадок и вечераКористење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ГРАНД РОЈАЛ 4*

Тип на сместување Ноќевање со појадок
Студио (2+1) 16€
Едноспален апартман (2+2) 18€
Двоспален апартман (4+2) 16€
Дете до 2.99 год. Бесплатно
Прво дете од 3-12.99 год. на доп.легло Бесплатно
Второ дете од 3-12.99 год. на доп.легло 50% попуст
Возрасен на доп. легло 30% попуст
Напомена : за сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 10€ , дете – 5€

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање со појадокКористење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс зона, фитнес)Детски кат, интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4*

Вид на сместување СЕ ВКЛУЧЕНО – light
Студио (2+0) 28€
Едноспален апартман (2+2) 29€
• Прво дете од 0-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
• Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
• Трет возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање на база ALL INCLUSIVE LIGHT (појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците)Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес)Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

ХОТЕЛ ТАНЕ 4*

Вид на сместување Полупансион
Двокреветна соба (2+1) 25€
Едноспален апартман 27€
Дете до 3.99 – БесплатноДете од 04-11.99 год. на дополнително легло – 18€Дете од 04-11.99 год. на редовно легло – 20 €Трет возрасен на дополнително легло – 30 % попуст

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање со појадок и вечераКористење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен со минерална вода, џакузи, сауна, парна бања, солена соба , толи лежалки ,фитнес)Интернет

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден


ХОТЕЛ КАСА КАРИНА 4* – БАНСКО

Вид на сместување СЕ ВКЛУЧЕНО – light
Двокреветна соба (2+2) 30€
Дете до 5,99 Бесллатно
Дете од 06-11.99 год. на дополнително легло – 18€
Дете од 06-11.99 год. на редовно легло – 20 €
Трет возрасен на дополнително легло – сума по лице

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање на база ALL INCLUSIVE LIGHT (појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците)Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)Интернет

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ГРАМИ 3*

Тип на услуга Цена :
Полупансион 19€
Се вклучено 23€
• Дете од 0-1.99 год Бесплатно
• Прво дете од 2-05.99 год. на доп. легло Бесплатно
• Деца од 6-12.99 год. на доп. легло 50%  попуст
• Возрасен на доп. легло 25% попуст

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН – појадок и вечера |  СЕ ВКЛУЧЕНО – појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени пијалоци до 22 ч.Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања)Детски кат, интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел МАРИА АНТОАНЕТА 3*

Тип на сместување СЕ ВКЛУЧЕНО – light
Двокреветна соба (2+0) 25€
Студио (2+1) 25€
Едноспален апартман (2+2) 25€
Дете до 5.99 год. Бесплатно
Деца од  6-11.99 год. на доп.легло 50% попуст
Возрасен на доп. легло 30% попуст

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброцитеКористење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен и надворешен базен, сауна, парна бања, фитнес)Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Организиран превоз за 2 и 3 ноќевања :

Скопје – Банско - Скопје 

Поаѓање : 10.10.2019 / 11.10.2019

Враќање : 13.10.2019

Цена : 35€ по лице / повратен билет