• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ХОТЕЛ КОСМИРА 3 * (5)

Во јужниот дел на Јадранскиот брег, на 14км од Драч, се наоѓа туристичкиот центар Голем. Голем (до 2015 зоставен дел на Каваја) има убаво шеталиште, со долга песочна плажа, со многу барови, ресторани, а близината на туристичкиот град Драч и главниот град Тирана, вашиот одмор ќе го направат забавен и незаборавен.


Хотел ”КОСМИРА 3 * ” – на сама плажа на идеална местоположба: 1/2,1/3 (дупли и поединечен), 1/4 (дупли, поединечен и помошен) соби, секоја со twc, wi-fi, тв и клима – вклучена во цената. Дел од собите се со поглед према море со тераса, за кои се доплаќа 10% од цената. Координати: 41.249030, 19.520094

Период

Ноќевања 1/2 1/3 1/4

05.06-12.06

7 99 89

79

12.06-19.06

7 109 99

89

19.06-26.06

7 119 109

99

26.06-03.07 7 129 119 109

03.07-10.07

7 139 129

119

10.07-17.07

7 149 139

129

17.07-24.07

7 159 149

139

24.07-31.07

7 159 149

139

31.07-07.08

7 159 149

139

07.08-14.08

7 159 149

139

14.08-21.08

7 149 139

129

21.08-28.08

7 139 129

119

28.08-04.09

7 129 119

109

04.09-08.09

4 79 69

59

08.09 -12.09

4 69 59

49

Цените се во евра за ноќевање со појадок по лице за 4 и 7 ноќевања – без превоз.

Деца со родители од 2 до 12 год. во 1/3 и 1/4 плаќаат 50 %, користи храна и кревет.

Автобуски превоз: 30 € – повратен билет, 20 € за деца, 20 € – еден правец, 15 € за деца

Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Голем Драч во 17:00 ч. Термини на поаѓање:05,12, 19, 26 Јуни; 03, 10, 17, 24, 31 Јули; 07, 14, 21, 28, Август; 04,08 Септември. Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност -1 € = 62 денари.

Напомена: Доплата за туристичка такса 1 € по ден по лице (во агенција) за деца до 14 години 0,5.