Вила Сала ( 24 )

Вила Сала лоцирана во Ксамил се наоѓа на 200м од плажа, до плажа има 5мин пешачење,располага со двор и 3 спрата со соби.

Опис на сместување

Собите се лоцирани на приземје, први и втор спрат. На приземје се студиа за 3 и 4 лица и гледаат во градина, на прв и втор спрат се студиа за 2 и 3 лица. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, тв, балкон, комарници.

 

ЛОКАЦИЈА

Координати: 39.76560576793024, 19.998764492064602


Удобности
 • Клима
 • WI-FI
 • Кујна
 • TV

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2023, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.05.2023

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација, попустите не можат да се комбинираат


KSAMIL - SALLA

Период

Ноќ.

1/2 студио за 2 лица

1/3 (студио за 3 лица)

1/3 мезонет

1/3 апп

1/4 студио

Промо цени на кои не следува попуст

03.06-10.06.2023

7

99

109

139

149

159

Промо цена

10.06-17.06.2023

7

149

159

169

179

189

Промо цена

17.06-24.06.2023

7

209

219

229

239

249

 

24.06-01.07.2023

7

259

269

289

299

309

 

01.07-08.07.2023

7

309

319

339

349

359

 

08.07-15.07.2023

7

349

359

379

389

409

 

15.07-22.07.2023

7

349

359

379

389

409

 

22.07-29.07.2023

7

349

359

379

389

409

 

29.07-05.08.2023

7

349

359

379

389

409

 

05.08-12.08.2023

7

349

359

379

389

409

 

12.08-19.08.2023

7

339

349

369

379

389

 

19.08-26.08.2023

7

319

329

339

349

369

 

26.08-02.09.2023

7

299

309

319

339

359

 

02.09-09.09.2023

7

199

209

229

239

269

 

09.09-16.09.2023

7

169

179

199

209

219

Промо цена

16.09-23.09.2023

7

129

139

169

179

189

Промо цена

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

-Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 60€ по лице

-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 75€ по лице

-Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 60€ по лице

-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

-Битола (Транскоп) – 55€ по лице

-Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€

-Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице

-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице

-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице

-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

 • Сатници на поаѓање: 00:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-
 • Велес (бензинска пумпа, Макпетрок кружен тек) трансфер до Битола-ден претходно 00:45 h
 • Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно 00.00 h
 • Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 01.15 h
 • Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 02,00 h
 • Битола– (Транскоп на перон) 03.00h
 • Ресен (спроти автобуска станица) Ресен 02:30 h
 • Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 02.00 h
 • Струга - (пред Х.Дрим) 01:45