• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

GRAND HOTEL & SPA 4*

Hotel Grand & Spa **** е еден од најлуксузните хотели на Копаоник. Изграден 1981 год. како Хотел Караван, од година во година добивал се посовремен изглед и пружал се поквалитетна услуга, за да 2012-та год. стане Grand Hotel & Spa, кога е потполно реновиран и опремен по највисоките хотелски стандарди. Постоечки спа центар е реновиран и проширен, а изградбата на надворешниот базен со џакузи, кој е со топла врска со затворениот базен е најново во спа понуда на хотел Гранд. Во декември 2015 год. Grand & Spa добил потполно нов блок со повеќе од 70 соби и апартмани, реновиран конгресен центар со 3 комплетно опремени сали. 2017-та год. се комплетно реновирани и проширени сите соби. Hotel Grand e отворен во текот на целата година… Вкупно се во понуда 171 соба, 28 фамилијарни соби, 20 премиум апартмани, 1 executive апартман, 2 председателски апартмани. Од останатите содржини тука се: пансионски ресторан, Forest- аперитив бар со камин, Havana бар со кубанска музика, отворен базен, бар покрај базенот, ресторан и пицерија и слаткарница Garden, конференциски сали, Shopping центар, Beauty салон, педикир & маникир салон, фризерски салон, соларијум, VIP wellness & spa, Grand Oaza Spa & Wellness центар на 1.800 m2: затворен базен со димензии 18x9m, соблекувална (ормарче, бањарка, папучи, пешкир), хидро-термо када (со доплата), релакс зона, Сауна свет – инфраред, финска, руска бања, тропски дождови, амам, амфитеатар сауна, арома-парна бања, солено-ледена пештера, kneipp, теретана, џакузи на отворено и отворен базен, сала за пилатес и аеробик, два затворени кошаркашки терена, два затворени одбојкарски терена, еден затворен тениски терен, сквош терени, пинг понг, тениски терени на отворено и кошаркашки терени на отворено, сала за куглање со 8 патеки и кафетерија, компјутерска игрална, билијар, детска игрална, бежичен интернет, банка и менувачница, ски остава, паркинг на отворено /со ограничен капацитет/, терени за ракомет и мал фудбал на отворено и затворено.


 Период

Смена

Мин.ноќи

Услуга

Гранд Соби

Standard

Superior

Superior+

1 pax

2 pax

1 pax

2 pax

1 pax

2 pax

31.01 - 07.02.

Нед/Нед

2

BB

249

264

272

287

295

310

07.02 - 12.02.

Нед/Пет

5

HB

219

234

242

257

265

280

12.02 - 16.02

Пет/Вто

4

BB

299

314

326

341

354

371

12.02 - 19.02.

Пет/Пет

7

BB

228

244

251

267

274

290

13.02 – 20.02

Саб/Саб

7

BB

228

244

251

267

274

290

21.02 - 28.02.

Нед/Нед

7

BB

279

294

308

323

337

352

28.02 - 07.03.

Нед/Нед

2

BB

228

244

251

267

274

290

07.03 - 14.03.

Нед/Нед

2

HB

189

204

209

224

229

244

14.03 - 21.03.

Нед/Нед

1

HB

157

172

174

189

190

205

21.03 – 11.04

Нед/Нед

1

HB

131

146

145

160

159

174

Достапна услуга ВВ – ноќевање со појадок, за сите датуми каде е наведено, цената се намалува за 10€ по лице, по ноќи.


 Период

Смена

Мин.ноќи

Услуга

Гранд Фамилијарни Соби

Family

Deluxe

2 pax

2 pax

31.01 - 07.02.

Нед/Нед

2

BB

323

313

07.02 - 12.02.

Нед/Пет

5

HB

290

280

12.02 - 19.02.

Пет/Вто

7

BB

299

289

13.02 – 20.02

Пет/Пет

7

BB

299

289

21.02 - 28.02.

Саб/Саб

7

BB

390

380

28.02 - 07.03.

Нед/Нед

2

BB

316

306

07.03 - 14.03.

Нед/Нед

2

HB

276

266

14.03 - 21.03.

Нед/Нед

1

HB

202

202

 • Максимум лица за резервација во Family и Deluxe соби: 3
 • Максимум капацитет во Family соба: 6 лица, максимален капацитет во Deluxe соби 4 лица.
 • Достапна услуга ВВ – ноќевање со појадок, за сите датуми каде е наведено, цената се намалува за 10€ по лице, по ноќи.

 

 

Специјална Понуда за период 14.03.2021 – 11.04.2021

 •  Услови за деца 2-12 години во присуство на две возрасни лица, прво дете има ГРАТИС сместување ако користи заедничко легло;дргуго дете доплата 49доколку користи посебно легло

 

Специјална Понуда за период 18.03.2021 – 31.03.2021

 •  Гратис ноќевање 7=6, 6=5, 5=4, 4=3

GRAND APARTMANI

Минимум 5 ноќо во период 31.01.2021-14.02.2021, во останати периоди минимум 3 ноќи

Период

Тип на апартман

SUITE

EXECUTIVE SUITE

APARTMENT

EXECUTIVE APARTMENT

PRESIDENTAL APARTMENT

Број на апртман

111, 113, 218, 327, 328, 451, 452, 440, 540, 616

036, 051, 067, 110, 112, 114, 553

052, 115, 220

223

224

Услуга / Бр на лица

1-3

1-4

1-5

1-5

1-5

31.01-13.02.

BB

624

797

1072

14.02-20.02.

BB

624

797

972

21.02-27.02.

BB

734

978

1100

28.02-07.03.

BB

450

529

662

08.03-31.03.

HB

450

529

662

 

Специјален програм за сместување во апартмани:

 • Персонализиран Chek-In во Лоби бар
 • Пијалок за Добредојде
 • Гранд појадок сервиран во Апартман
 • Кредит за А’La Carte за вечера во ресторан Гарден во износ од 40€ дневно по лице
 • Приорите на резервација во нов еклузивен ресторант
 • Бесплатен паркинг

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база Полипансион (Појадок и Вечера) освен во табели каде е наведена услуга Ноќевање со појадок
 • Неограничено користистење на Spa & Wellness центар на 1.800m2:затворен базен со димензии 18x9m,Релакс зона,Сауна свет - инфраред сауна,финска сауна,руска бања,шок туш,хамам,солено-ледена соба,kneipp,Надворешен базен и Џакузи со топла вода ,Фитнес Центар.
 • Wi-Fi
 • Ски Гардеробер
 • Специјален програм за деца 3 -12 год. – дневен програм анимација со професионални аниматори во детски клуб

Во цената не е вклученено(задолжително плажање при резервација):

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни;0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 - 7 год.не плаќаат

Доплати за деца и дополнителни легла:

 • Дете 0-2 години ГРАТИС сместај,бесплатно користење на Baby Cot (на барање)
 • Дете 2-7 години на заеднички лежај ГРАТИС
 • Дете 2-11,99 години на посебно легло доплата 69€ по ноќевање
 • Доплата за дополнително легло во Superior+, Family и Deluxe соба изнесува 69€ по ноќевање

Доплата на лице место (опционално):

 • Јога,Пилатес,Аеробик,Аквабик,Персонален Трененг,Фитнес Тренинг.
 • Надворешен Паркинг

Доплата во претпродажба или на лице место (опционално):

 • Ски училиште – од 6 или 5 дена ,часови во група од 5 ученици
 • 6 дена, 4h настава дневно, цена 192€
 • 5 дена, 2h настава дневно, цена 115€

Напомена:

Grand Hotel & Spa доследно ги применува највисоките хотелски стандарди и мерки за заштита на гостите од ширење на Корона вирус. По одлука на надлежните ограни, одредени содржини и услуги на хотелот се приминуваат по следниот редослед:

I – СПА ЦЕНТАР

Термини за користење на содржините на Grand Oaza Spa & Wellness центар се закажуваат одранпред на рецепција. Максимално дозволено користење на Spa & Wellness центар, во 1 термин е минути за 1 лице.

II – ПАНСИОНСКИ РЕСТОРАН

Начин на служење на оброците е ускладен со протоколите пропишани од надлежни органи (персонализирано служење на храна и пијалоци од стана на запослените слица, со заштитни бариери покрај храна, и задолжително носење на маски).

III – РАБОТНО ВРЕМЕ НА РЕСТОРАНИ И БАРОВИ

Работно време на ресторани и барови кои работат по принцип A’la Carte е ускладено според одлуките на Влада Ребулика Србија.

IV ROOM SERVIS

Услуга послужување на храна и пијалоци во соба е доступна 24/7 часа за гости на хотелот.