VILA APOLONIA (63)

Вилата Аполониа се наоѓа на 150м од плажата во централнот дел.  Пред самата вила се наоѓа градскиот парк. Вилата располага со 13 студија 1/3 и две студија 1/2 кои се на спрат.  Студијата се на приземје и спрат и се опремени со кујна, купатило, АС (не е вклучена во цената) и балкони  и WiFi . Дуплексот е комбиниран од две 1/3 соби кои се одделени со ходник, од кои едната соба нема тераса, но затоа има клима која е вклучена во цената, а исто така, се користи терасата од другата соба.  Дуплексот располагасо две кујни и две купатила. Вилата на приземје има сала со билјард маса, пинг-понг, ТВ и две дополнителни санитарни просториинаменети за сите гости при реализирање на смените.


10%.за терминот од 17/06-24/06/2023

 

лица ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ.
03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02
Ноќи 7* 7* 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7* 7* 7*
1/2 100 130 230 260 280 300 300 300 300 300 270 155 130 100
1/3 110 140 250 280 300 320 320 320 320 320 290 165 140 110
  1/3+1/3 100 130 360 410 460 495 495 495 495 495 420 155 130 100

Термините обележани со *се однесуваат на пакет аранжмани по лице за 7ноќевања,

а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи


Услови за патување
 •  Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд)
 •  За дете од 02-12 години со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 35 Евра
 •  За трето лице над 12 години  бесплатно сместување, превоз 45 Евра
 •  Доплата за клима 5 Евра од ден
 •  При сместување во студијата 1/2 и 1/3 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%), а во 1/3+1/3 минимум 4 лица (4 x 100%)
 •  Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време
 •  Цена само за автобуски повратен билет 45 Евра, а за деца од 02-12 години 35 ЕвраЗадолжително патничко осигурување: 250 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%
 •  За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 5% попуст на вториот аранжман на редовните цени
 •  Попустите за рана уплата не се комбинираат со промо цените !
 •  ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ (попуст за рана резервација со попуст за две последователни смени)!!!
 •  Туристичка такса 0,50 Евра од ден се наплаќа во агенцијата
Термини на тргнување
 •  Куманово во 04:15 часот (Макпетрол, автопат)
 •  Скопје во 05:00 часот (паркинг спроти Хотел ВИП)
 •  Кочани во 04:15 часот (паркинг пред Судот)
 •  Штип во 04:45 часот (нова Пошта)
 •  Велес во 05:45 часот (бензинска пумпа – Мотел Македонија)
 •  Tргнување од Неа Врасна во 15:00 часот