• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA PELAGOS (28)

PELAGOS studios – “B“ кат. Се наоѓа на 30 м. од самата плажа. Сите студиа имаат тераси кои имаат директен поглед на море. Вилата располага со голем паркинг и двор, а се наоѓа на почетокот од шеталиштето. Студијата се опремени со кујни, тоалет, ТВ и клима (долата 5 € на ден).

 

ТЕРМИН

НОЌИ

1/2 студио 

1/2+1 стд 

КОМЕНТАР

25.05.

7

89

99

ПРОМО ЦЕНИ

01.06.

7

119

129

ПРОМО ЦЕНИ

08.06.

7

139

149

ПРОМО ЦЕНИ

15.06.

7

199

209

 

22.06.

7

269

279

 

29.06.

7

279

289

 

06.07.

7

331

341

 

13.07.

7

375

385

 

20.07.

7

410

420

 

27.07.

7

410

420

 

03.08.

7

410

420

 

10.08.

7

410

420

 

17.08.

7

380

390

 

24.08.

7

350

360

 

31.08.

7

280

290

 

07.09.

7

210

220

 

14.09.

7

159

169

ПРОМО ЦЕНИ

21.09.

7

110

120

ПРОМО ЦЕНИ

Во цената не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос :
Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 50€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос :
Битола (Градска Автобуска Станица) – 50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола  – 50€ 
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 55€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 60€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола - 55€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола - 50€ по лице (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз)

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз Врахос :

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Градска Автобуска Станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

-       Цените се дадени за наем по студио за 7 ноќевања во ЕУР, за уплата исклучиво во МКД, по курс 1 Евро = 62,00; Доплата за клима – 5 еур на ден. 

-       За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. 

-       Термините обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст. 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :


* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со родител.
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),