• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

AVALA RESORT & VILLAS 4* (61)

Положба: на  само неколку чекори од Стариот град и пристаништето за јахти.
Сместување: пространи соби со балкон, бања со сите аксесоари и фен, сателитска ТВ, бесплатен WI-FI, телефон, работно биро, клима.
Услуга: AL inclusive
Содржини: Spa & wellnes центар, фитнес центар, масажи, внатрешен базен, финска сауна, парна бања, третмани на лице и тело, казино, ресторан со сезонско медитеранско мени,  собна послуга.
Плажа: во непосредна близина на најпознатата плажа Ричардова глава, именувана по Ричард  Видмарк и неговиот филм „Long Ships' кој е снимен 1963 годинa. Песочна плажа со прекрасен поглед на островот Свети Никола. 
Спорт и забава: два надворешни базени и еден внатрешен со греење.

Специјална понуда од Avala Resort & Spa 5*

 

СПЕЦИЈАЛНА ПРОМОЦИЈА ЗА УПЛАТА ДО 25.06.2021

Avala Resort and Villas 4+* BUDVA

2 деца до 11,99 години ГРАТИС

Јуни / 63€ по лице на ден на база Појадок и Вечера
Јули / Август 75€ по лице на ден на база Ноќевање со Појадок 

Доплати:

Вечера 6€ по лице на ден
Доплата за Полнпансион 12€ по лице на ден
Доплата за Аll Inclusive 14€ по лице на ден 

Напомена:
Промоцијата се однесува за Стандарден тип на соба

Регуларна понуда од Avala Resort & Spa 5*

 

AVALA RESORT & VILLAS 4+*

Цена по соба на ден во €

Тип на соба

01.05 - 31.05 01.10 - 31.10

01.06 - 30.06 01.09 - 30.09

01.07 - 31.08

ALL INCLUSIVE

SNGL MV

 

 

 

1 ADL

109

144

192

SNGL SV

1 ADL

125

165

206

Standard DBL/MV

1 ADL

146

184

232

1 ADL + 1 CHD (2-11,99)

146

184

232

2 ADL

146

184

232

2ADL + chd( 2-6.99)

171

208

256

2ADL + chd ( 7-11.99)

193

230

278

3ADL

205

257

325

Standard DBL/SV

1 ADL

171

210

259

1 ADL + 1 CHD (2-11,99)

171

210

259

2 ADL

171

210

259

2ADL + chd( 2-6.99)

195

234

283

2ADL + chd( 7-11.99)

217

256

305

3ADL

239

294

362

Superior DBL/PS

1 ADL

175

243

287

1 ADL + 1 CHD (2-11,99)

175

243

287

1 ADL + 2 CHD (2-6,99)

199

267

311

1 ADL + 2 CHD (7-11,99)

221

289

333

2 ADL

175

243

287

2 ADL + 1 CHD (2-6.99)

199

267

311

2ADL + 1CHD(7-12)

221

289

333

3 ADL

245

340

402

Superior DBL/SS/Old Town

1 ADL

195

263

318

1 ADL + 1 CHD (2-11,99)

195

263

318

1 ADL + 2 CHD (2-6,99)

219

287

342

1 ADL + 2 CHD (7-11,99)

241

309

364

2 ADL

195

263

318

2 ADL + 1 CHD (2-6.99)

219

287

342

2ADL + 1CHD(7-11.99)

241

309

364

3 ADL

273

368

445

Цена за вила / ALL INCLUSIVE

Тип на вила

01.05.-31.05.

01.06.-30.06.

01.07.-31.08.

Standard Villa (2pax)

195

265

325

Family Villa (3-4 pax)

330

462

558

*HB се намалува за 3€ по лице на ден

*BB се намалува за 5€ по лице на ден

3-то возрасно лице во Standart Vila плаќа 80% од цената на возрасен

Baby Cot - Гратис (со претходна резервација)

Туристичка такса вклучена во цената

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1€ = 61.80 МКД