• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

БАНСКО И САНДАНСКИ (5)

07.09.2019 

 Поаѓање во 05 ч за Банско преку Кавадарци, Струмица, со попатна пауза во бањскиот центар - Сандански, чие старо име е Свети Врач, а се смета дека тука е роден Спартак, кој го кренал востанието против Рим. Слободно време за прошетка во центарот на Сандански. Продолжување за Банско, сместување во хотел Mountain Paradise Apart 4*. Можност за бесплатно користење на затворен базен, сауна, фитнес, wi - fi во хотелот. ВечераНоќевање.


08.09.2019 

Појадок. Можност за бесплатно користење на затворен базен, сауна, фитнес, wi-fi во хотелот. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности во Банско. ВечераНоќевање.


09.09.2019 

Појадок. Можност за бесплатно користење на затворен базен,сауна, фитнес, wi-fi во хотелот. Ручек. По ручекот поаѓање за Македонија и пристигнување во вечерните часови. 

 

ЦЕНА: 4.400 денари

 

Деца до 6 години плаќаат 900 денари, од 6 -12 години 2400 денари а деца над 12 години 2900 денари и користат седиште во автобус, дополнителен кревет и храна и пијалоци. 

Со сопствен превоз 2900 денари  Деца до 6 години гратис, од 6 - 12 години плаќаат 50 %, а деца над 12 години 70 % од цената во соба со 2 возрасни.

 

Во цената е пресметано:

- автобуски превоз на дадената релација;
- 2 полни пансиони-ALL во хотел Mountain Paradise Apart или Sunrise Park 4* (појадок, ручек и вечера шведски стол и бесплатни домашни пијалоци за време на оброците (бело и црвено вино,наливно пиво,негазирани наливни сокови, водa + бесплатно користење на затворен базен, фитнес, сауна...)
- попатна пауза во Сандански

Во цената не е пресметано:

патничко здравствено осигурување