• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA BARBARA STUDIOS (28)

 

Вила Барбара се наоѓа во Скала Потамиа, на околу 80м одалеченост од плажа. Вилата располага само со двокреветни и трокреветни студиа, модерно опремени со мини кујна со прибор за јадење и готвење, фрижидер, клима (со доплата 5еур на ден) сопствен тоалет, ТВ, балкон, интернет.

Во самиот двор на вилата има место за дружење, скара, паркинг и катче за деца. Во нејзина близина има супермаркет, рибен ресторан, таверни, барови.

 

 

Цената вклучува:                                                                             

* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)                                                                                                      

* Користење на Wi-Fi                                                                                                       

* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)                                  

* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости                                                                                                               

* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро                             

* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.                                                                                                     

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.                                                                                                                                                                      

Цената не вклучува:                                                                                                         

* туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот                          

*Превоз                                                                                                               

*Патничко осигурување                                                                                                  

* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место                                                                                                         

 

Напомена:                                                                                                           

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!                                                                          

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.                                                                                                               

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст                                           

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.                                                                                                   

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.                                                                                                  

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :                                                                                                   

• Скопје 60€                     • Штип 70€           • Битола 60€                                                                       

• Велес 60 €                     • Радовиш 70€    • Прилеп 60€                                                                     

• Неготино 60€                 • Струмица 70€   • Струга 60€                                                                        

• Граничен премин 60€   • Охрид 60€         

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно                                                                                                    

* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години       

*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и  зголемување на цената за 10 евра)                                                                                                      

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува возилото.

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Локација

Studios Barbara - Skala Potamia

Цена по соба

http://www.barbara-studios.gr/

на 50-80m од плажа

Термин

Услуга

Клима уред

Wi-Fi Интернет

Studio 1/2

Studio 1/2 + 1

27.05-03.06.2022

7 ноќевања

доплата 5 еур на ден

БЕСПЛАТНО

89 €

99 €

03.06-10.06.2022

7 ноќевања

119 € 69 €

129 € 79 €

10.06-17.06.2022

7 ноќевања

199 €

209 €

17.06-24.06.2022

7 ноќевања

279 €

289 €

24.06-01.07.2022

7 ноќевања

339 €

349 €

01.07-08.07.2022

7 ноќевања

379 €

389 €

08.07-15.07.2022

7 ноќевања

449 €

459 €

15.07-22.07.2022

7 ноќевања

479 €

489 €

22.07-29.07.2022

7 ноќевања

479 €

489 €

29.07-05.08.2022

7 ноќевања

479 €

489 €

05.08-12.08.2022

7 ноќевања

479 €

489 €

12.08-19.08.2022

7 ноќевања

479 €

489 €

19.08-26.08.2022

7 ноќевања

479 €

489 €

26.08-02.09.2022

7 ноќевања

409 €

419 €

02.09-09.09.2022

7 ноќевања

329 €

339 €

09.09-16.09.2022

7 ноќевања

279 €

289 €

16.09-23.09.2022

7 ноќевања

189 €

199 €