• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ХОТЕЛ ИНЕКС ОЛГИЦА (ГОРИЦА) 5*

Локација

Хотелот е лоциран на 5км од Охрид. Сместен на рид надвиснато над самото езеро, совршено место кое нуди спокој и тишина.

Капацитет

 117 двокреветни соби, 6 апартмани и 2 резиденции.
Услуги

 Три сали за семинари, конгресна сала, сауна и масажа, трим патеки, спортски терени, интернет пристап.

 

  • Цените во двокреветна соба се по лице на ден
  • Доплата за пансионски оброк 620 мкд по лице – топло/ладно бифе
  • Деца до 6 години без посебно легло – бесплатно
  • Деца 6-12 години со помошен лежај во иста соба со родител 50 %
  • Вклучено користење на Спа центар (базен, теретана, сауна..)

Напомена:

Сместување во соби после 14:00 часот

Напуштање на собите и одјавување до 10:00 часот

Хотел Инекс Олгица го задржува правото за промена на горенаведените цени

 

  • Јуниор Апартман – максимум 2 лица + дете до 6 години
  • Делукс Апартман – максимум 2 лица + дете до 6 години