Polychrono Beach Hotel *** (22)

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња. Користењето на лежалки е со доплата.

Услуга: Изнајмување на соба (ROOM ONLY)

Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Сместување: Трокреветните соби се на прв и втор кат и имаат 3 редовни легла. Сместувањето може да биде до максимум 2 возрасни и 2 деца до 11,99, второ дете не користи легло, или три возрасни.
Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон.

Хотелски содржини: Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце. 
Има ресторан во кој се служи појадок и бар си тераса каде може д нарачате пијалоци и храна. 
Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Користењето на лежалки е со доплата.

 

Early Booking попуст – 15% за резервации до 15.02.2024

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен! 


Polychrono Beach Hotel 3* - Polychrono

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќи

Период

Услуга

Triple room

24.05 - 26.05.24

2 RO

99 €

26.05 - 02.06.24

7 RO

199 €

02.06 - 09.06.24

7 RO

279 €

09.06 - 16.06.24

7 RO

349 €

16.06 - 23.06.24

7 RO

439 €

23.06 - 30.06.24

7 RO

469 €

30.06 - 07.07.24

7 RO

509 €

07.07 - 14.07.23

7 RO

589 €

14.07 - 21.07.24

7 RO

639 €

21.07 - 28.07.24

7 RO

639 €

28.07 - 04.08.24

7 RO

639 €

04.08 - 11.08.24

7 RO

639 €

11.08 - 18.08.24

7 RO

639 €

18.08 - 25.08.24

7 RO

639 €

25.08 - 01.09.24

7 RO

539 €

01.09 - 08.09.24

7 RO

399 €

08.09 - 15.09.24

7 RO

309 €

15.09 - 22.09.24

7 RO

239 €


Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Цената е дадена по соба и вклучува:

  • 7 ноќевања
  • Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа

Доплати:

* Користење на клима уред – 7 еур на ден
* Туристичка такса од 3 еур по соба на ноќ која се плаќа на лице место.

Превоз Македонија – Грција – Македонија 
* Скопје / Велес / Неготино / Гр. премин Богородица – 45 € за возрасни и 35 € за деца до 11,99 г.
* Струмица, Штип – 60 € за возрасни и 50 € за деца до 11,99 г. 
* Битола / Прилеп - 40 € за возрасни и 30 € за деца до 11,99 г.
Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe. 
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус. 
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција за време и место на поаѓање.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето. 
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Напомена за резервации со попусти:

* бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!

* агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.

* резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!

* доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.

* за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 10% попсут на терминот со пониска цена

 

Начин на резервирање и правила за отказ:

*Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ. 

Доколку резервацијата се прави 14 или помалку денови пред датумот на започнување потребно е 100% уплата на вкупниот износ.

*За резервација е потребно да се дадат точно име и презиме на сите патници и датуми на раѓање

 Корисникот може во секој момент да се откаже од патувањето и тоа треба задолжително да го направи во писмена форма.

*Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци како надомест во определен процент:

- за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5%

- за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето 20%

- за отказ од 29 до 20 дена пред патувањето 50%

- за отказ од 19 до 15 дена пред патувањето 80%

- за отказ од 14 до 0 дена пред патување или во текот на патувањето 100%

 

Информации за програмата 

Задолжителна допла за туристичка такса за сите хотели во Грција (се плаќа на лице место):

• 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;

• 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;

• 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;

• 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;

• 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;

• 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;

• 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

 

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 

НАПОМЕНИ ЗА ПОПУСТИ:

* Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!

* Early booking попустите или било каков друг вид на попусти не се пресметуваат на доплатите, освен ако не е спротивно наведено.

* Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.

* Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попуст.

* Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.

* Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената.

* На ПРОМО цените НЕ следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

* Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени.

 

НАПОМЕНИ ЗА ТРАНСФЕРИ:

* Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

* Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција во врска со трансферот.

* Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.

* Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

РЕЗЕРВАЦИЈА И ОТКАЗ:

* За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот или ако е поинаку наведено на самата понуда која соджи одреден вид на попуст.

* Целосната доплата на аранжманот е до 14 дена пред денот на поаѓање (доколку не е поразлично наведено).

* Доколку резервацијата се прави во период пократок од 21 ден пред почетокот на аранжманот, барање за резервација се прави со 100% уплата.

* Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации, или друг вид на попуст не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата.

* За сите останати откази важат Општите услови за патување.

 

ДОПОЛНИТЕЛЕН УСЛОВ ЗА ОТКАЗ:

* Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено нарушување / 100% сакции си остануваат по резервацијата.

 

НАПОМЕНА ЗА ХОТЕЛОТ:

* Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, сликите се од информативен карактер. За повеќе информации обратете се на официјалниот веб сајтот на хотелот-сместувањето.

* Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно).  

* Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата.

* Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои

* Не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

* При правењето на резервација задолжително е да се наведе точниот датум на раѓање на детето кое патува. Хотелот го задржува правото на лице место да наплати трошоци кои произлегуваат од неточно дадени податоци на патниците.

* Сите Ваши дополнителни барања и желби ќе бидат испратени до партнерите, но агенцијата не го гарантира исполнувањето на истите.

* Дополнителни легла: тие се речиси секогаш со помали димензии од стандардните кревети и се на расклопување од метална или дрвена конструкција или фотељи на отварање.

* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

 

ВЛЕЗ/НАПУШТАЊЕ НА ХОТЕЛОТ:

* Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 15 часот. Напуштањето на хотелските соби е најдоцна до 10 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.

 

ДОКУМЕНТИ:

* Организаторот на патување не е овластен да ја проценува важноста на патните и други документи. Ве молиме проверете ги Вашите патни документи дали имаат важност најмалку 3/6 месеци од последниот датум на Вашиот престој, односно датумот на враќање назад во Македонија.

 

ПАТНИЧКО ОСИГУРУВАЊЕ:

* Ве молиме информирајте се во агенцијата за деталите на патничко осигурување.

 

 

Локација: 
Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно
GPS: 
X Координати: 40.0169083
Y координати: 23.5324946