• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ВИЛA KALLIOPI - сопствен превоз (9)

Вилата се наоѓа покрај море на помаклу од 30 метри. Поседува двокреветни студија, кујнски дел, тераса, ТВ, купатило, клима ( со доплата ). Студијата се наменети за сместување за две до три лица, поседуваат два француски кревети, но со помали димензии. Одговара за семејство со едно дете. Поседува убав двор, за заедничко дружење каде има можност за припрема на скара. За време на престојот, гостите сами ја одржуваат хигиената.

 

ЦЕНИ И ТЕРМИНИ


ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН, БЕЗ ПРЕВОЗ
Вила
KALLIOPI
17.06.
26.06.
26.06.
05.07.
05.07.
14.07.
14.07.
23.07.
23.07.
01.08.
01.08.
10.08.
10.08.
19.08.
19.08.
28.08.
28.08.
06.09.
06.09.
15.09.
15.09.
24.09.
број на ноќевања 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9
Студио 02 наем 150 200 215 275 315 315 315 275 215 150 130
Климата се доплаќа 5 евра на ден по студио

Локација: 39.75379251681251, 22.862374460264526

 

ТУРИСТИЧКА ТАКСА
Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.
НАПОМЕНА
- Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
- Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
- Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ
Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.