VILA OROSIMO - 10/15 noki (100)

39.98832601649268,23.614763617515564

Локација: Vila Orosimo се наоѓа во центарот на Пефкохори, кај кружниот тек, на 100 метри од плажа. Објектот има идеална локација: под вилата има голем супермаркет, а во непосредна близина има пекари, пицерии, таверни, намирници, кафе барови, автобуска и такси станица. 

Содржина на вилата: Нудиме 15 сместувачки единици, двокреветни и трокреветни студија, кои имаат поглед на улица или двор. Двојното студио со ознака ПП е опремено со брачен кревет или стандардни кревети и има поглед кон задниот дел, кон ѕидот на соседната вила, додека трокреветните студија имаат три стандардни кревети и имаат поглед на улица или двор. Вилата ја препорачуваме на млади луѓе, како и на семејства и парови кои сакаат се да им биде на дофат и лесно достапно, за оние кои сакаат да го почувствуваат духот на Пефкохори во секоја смисла. 

Погодности на собите: Сите сместувачки единици се состојат од мини кујна (мини електричен шпорет, фрижидер, кујнски прибор) за приготвување лесни оброци, бања, клима вклучена во цената, WiFi (слаб проток), ТВ, крпи, тераси каде има комплети за седење и се заштитени со тенди. Постелнината и крпите се менуваат на 5 дена, додека чистењето е на денот на смената.

Цените се дадени во евра

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
Vila
OrosimoTV, AC
1/2 Std PP 95* 110* 140* 170* 195* 400 420 440 470 500 540 515 460 405 195* 175* 155* 105*
1/2 Std 100* 120* 150* 180* 205* 415 435 455 485 515 555 530 475 420 205* 185* 165* 110*
1/3 Std 90* 105* 125* 140* 160* 465 485 505 535 565 605 590 535 500 175* 155* 135* 90*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

Аранжмани на 15 ноќевања

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07.-31.07.
21.07.-05.08.
26.07.-10.08.
31.07.-15.08.
05.08.-20.08.
10.08

25.08
15.08

30.08
20.08

04.09
25.08

09.09
30.08

14.09
04.09

19.09
14.09

29.09
Vila
Orosimo
TV, AC
1/2 Std PP 175* 180* 220* 265* 560 610 655 675 735 770 810 785 730 645 570 270* 240* 170*
1/2 Std 190* 195* 235* 280* 585 630 675 700 760 795 835 810 755 675 595 285* 255* 180*
1/3 Std 160* 165* 185* 215* 655 705 755 770 835 870 910 890 840 785 720 235* 210* 145*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free
Легенда
  • 1/2 Std PP – Двокреветно Студио со поглед на друга куќа
  • 1/2 Std – Двокреветно Студио
  • 1/3 Std - Трокреветно Студио
  • Free - Бесплатна употреба на клима

– Изборот на кат/спрат, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.


Попусти – FIRST MINUTE:
Нудиме попуст од 17% за готовинско плаќање на целата сума во моментот на резервација, до 30.10.
Нудиме 15% попуст за готовинско плаќање на целата сума во моментот на резервација до 31.01.
За готовински плаќања доделуваме 10% попуст на целата сума при резервација до 28.02.
Нудиме 5% попуст за готовинско плаќање на целиот износ при резервација, до 30.04.


СЕЗОНСКИ СМЕНИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да се обезбеди и се доплаќа по цена од 2 еур/ден.

ВОНСЕЗОНСКИ СМЕНИ СО *

1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.  

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.