• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

ЛОРЕТ ДЕ МАР (со Италија и Азурен Брег)

Пакет аранжман со АВТОБУС                         

Термини: 10 Јуни , 01 Јули, 24 Август, 08 Септември 2022  

                      

ПРОГРАМА:

1 ден  СКОПЈЕВЕНЕЦИЈА:

Состанок на групата во 12.00ч.  Поаѓање во 12.30ч. Се патува преку гр. премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.

2 ден  ВЕНЕЦИЈАВЕНЕТО Регија:

Пристигнување во утринските часови. Со брод одиме во островската Венеција. Разгледување на градот: плоштадот и црквата Сан Марко, Дуждевата палата, Кулата часовник, мостот на воздишки, мостот Риалто, Каналот Гранде. Прошетка низ тесните и живописни улички со безброј мостови над каналите низ кои пловат легендарните гондоли. Слободно време за индивидуални прошетки.

Со брод се враќаме кон пристаништето Пунта Сабиони од каде со автобус одиме до хотелот. Сместување во хотел. Ноќевање.

ден  ВЕНЕТО – ВЕРОНА – ЛОРЕТ ДЕ МАР:

Појадок. Патувањето продолжува кон Верона. Прошетка низ центарот на стариод град Верона: плоштадите Бра и Ербе, Дел Сињории, старата тврдина и нејзиниот познат мост, Арената. Прошетка низ пешачката улица Мазини, Куќата на Јулија, куќата на Ромео, црквата Санта Марија. Слободно време за индивидуални прошетки. Патувањето кон Шпанија продолжува во вечерните часови. Се патува покрај Пиаченца, Генова, Вентимиља, Ница, Монпелие, Перпињан, Гирона. Ноќно возење.

4 – 10 ден  ЛОРЕТ ДЕ МАР

Пристигнување во Лорет де Мар во предпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел после 14:00ч.Слободно попладне.      

Престој на база 6  ноќевања со појадок или 6 полупансиони.

За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: BARCELONA PANORAMICA, COSTA BRAVA TOUR, PORT AVENTURA – забавниот парк, BARCELONA BY NIGHT & DISCO OPIUM, AQUARIUM, NOU CAMP, FIGUERAS – MUSEUM DALI,FLAMENCO SHOW, дискотеки во Љорет де Мар…

 

10 ден  ЛОРЕТ ДЕ МАР – АЗУРЕН БРЕГ

Појадок. Напуштање на собите до 10.00 ч. Слободен ден за одмор, прошетки и индивидуални активности! Во вечерните часови поаѓање за Азурен брег. Се патува преку Перпињан, Ним, Ноќно возење. 

 

11 ден   АЗУРЕН БРЕГ : Кан – Ез - Монако и Монте Карло – Ница

Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Престојот на Азурниот брег го започнуваме со посета на Кан,  – познат по својата Кроасета, филмската палата, луксузните хотели, стариот град Сике со својата тврдина и готска црква. Продолжуваме кон Монако Прошетка низ стариот град познат по Палатата на Фамилијата Грималди, црквата Свети Никола, Океаногравскиот институт, прекрасниот парк, живописните тесни улички... со автобус  продолжуваме кон Монте Карло покрај пристаништето на Монако, се движиме по патеката на Формула  Пристигнуваме во МОНТЕ КАРЛО  за да го доловиме гламурот и сјајот преку неговите паркови, трговски центри, луксузни хотели и прочуени Казина.  Се упатуваме кон Ница со попатна посета на најпознатата фабрика за производство на Француски парфеми ФРАГОНАРД во Ез. Можност да купите парфеми по фабрички цени. Во попладневните часови сместување во хотел. Слободно попладне. Ве носиме на вечерна  прошетка низ Ница: Авенијата  Жан Медисен, плоштадот Масена, старата Кралска Опера, куќата каде престојувал Наполеон, палатата Ласкарнис. Ноќевање.

12. ден АЗУРЕН БРЕГСЕНТ ТРОПЕ:

Појадок. По појадокот го ставаме багажот во автобус. Слободен ден за индивидуални прошетки.

Ние ви предлагаме прекрасен целодневен излет до најгламурозниот град на Азурниот брег – СЕНТ ТРОПЕ: Прошетка по живописните улички, пристаништето со луксузните јахти и познати кафиќи (Senequer) каде вообичаено се пие утринското кафе со познатиот колач Tarte Trapezien.  Предлагаме да ја посетите познатата песочна плажа Pamplona на Сент Тропе со многу Beach барови. Слободно време за капење во тиркизното море.

АЗУРЕН БРЕГСКОПЈЕ: Во вечерните часови, поаѓање кон Скопје. Се патува покрај Генова, Верона, Љубљана, Белград со попатни паузи за одмор.   

13. ДЕН. СКОПЈЕПристигнување во вечерните часови.

 

ЦЕНА:  Според дадената табела

Цената  на аранжманот вклучува:

• Високотуристички автобус со клима, ТВ, видео

 • 6 Ноќевања со појадок или 6 Полупансиона според табелата во одбран хотел во Лорет де Мар  
 • 1 Ноќевање со појадок во хотел 2*/3* на Азурен брег (Ница/Кан)  
 • 1 Ноќевање со појадок во хотел 2*/3*во регија Венето
 • Посета на Верона
 • Разглред на Ница

• Сместување во дво/тро/четворокреветни соби, според табелата

• Организација и туристички придружник на патувањето

 

Цената на аранжманот НЕ вклучува:

 • Задолжително патничко осигурување: 420 денари (задолжително се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса за хотели  на Азурниот брег и Италија: 5 (задолжително се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса за хотели  Шпанија: 0,75 €/ден хотел со 3* / 1,25 €/ден хотел со 4* (се плаќа на лице место)
 • Девизен дел, сервис на локалната Шпанска агенција: 15 по лице ( се плаќа на водичот на групата )
 • Задолжителна посета на Кан-Монако-Монте Карло-Ез (со вклучена посета на фабриката за парфеми Фрагонард): 20

• Доплата за еднокреветна соба: 50% плус од цената, (задолжителна резервација и плаќање во агенција).

 • Факултативни излети и влезници според програмата. Информации во агенција.

 

 

      ALEGRIA FENALS MAR

 

Јуни

Јули

Август

      Сеп.

3* Superior

 

10

1

24

8

по лице во 1/2 соба

НП

379

429

469

389

по лице во 1/3 соба

НП

359

399

445

369

1-во дете 2-12 г.

НП

289

319

333

295

   Доплати:

 6 Полупансиона >  возрасни:25 €,  деца:10 €  

        ALEGRIA

 

Јуни

Јули

Август

      Сеп.

        SUN VILLAGE  4*

 

10

1

24

8

по лице во 1/2 соба

НП

399

449

439

399

по лице во 1/3 соба

НП

369

419

409

379

1-во дете 2-12 г.

НП

299

325

319

299

2-ро дете 2-12 г. (на барање)

НП

299

325

319

299

Доплати:

 6 Полупансиона >  возрасни:30 €,  деца:15 €  

 

 

 

 

 

 

     VILLA GARBI 3*

 

Јуни

Јули

Август

      Сеп.

 

 

10

1

24

8

по лице во 1/2 соба

НП

399

479

449

359

по лице во 1/3  1/4 соба

НП

385

469

435

345

1-во дете 5-12 г.

НП

349

409

385

320

2-ро дете 5-12 г.

НП

299

339

320

279

Доплати:

6 Полупансиона:     возрасни:25, деца:15 

     COPACABANA 3*

 

Јуни

Јули

Август

      Сеп.

 

 

10

1

24

8

по лице во 1/2 соба

НП

449

549

449

359

по лице во 1/3 соба

НП

429

529

430

349

1-во дете 2-12 г.

НП

220

220

220

220

2-ро дете 2-12 г.

НП

325

375

325

269

           Доплати: 6 Полупансиона: возрасни 45, 2 ро дете: 25, прво дете free

    GRAND DON JUAN

 

Јуни

Јули

Август

      Сеп.

       RESORT  4*

 

10

1

24

8

по лице во 1/2 соба

НП

399

469

499

399

по лице во 1/3 соба

НП

385

455

489

385

1-во дете 2-12 г.

НП

299

335

350

299

2-ро дете 2-12 г. (на барање)

НП

299

335

350

299

Доплати:

6 Полупансиона:     возрасни:45, деца:25 

   MARIA DEL MAR 4*

 

Јуни

Јули

Август

      Сеп.

 

 

10

1

24

8

по лице во 1/2 соба

НП

429

549

539

465

по лице во 1/3 соба

НП

419

535

525

455

1-во дете 2-13 г.

НП

220

220

220

220

 

 

 

 

 

 

Доплати:

6 Полупансиона:     возрасни:25, 1во дете:FREE

     PLAZA PARIS 4*

 

Јуни

Јули

Август

      Сеп.

 

 

10

1

24

8

по лице во 1/2 соба

НП

449

549

449

429

по лице во 1/3 соба

НП

419

509

419

399

1-во дете 2-12 г.

НП

329

375

329

319

2-ро дете 2-12 г. (на барање)

НП

329

375

329

319

Доплати:

6 Полупансиона:     возрасни:50, деца:25 

 

ОВИЕ ЦЕНИ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 25.04.2022. ПОТОА ЦЕНАТА СЕ ЗГОЛЕМУВА ЗА 25 ЕВРА !

 

ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА ВО СЕКОЈА СМЕНА !

 

НАПОМЕНИ:

 

 • Задолжителна АКОНТАЦИЈА при пријавување: 30%од вредноста на аранжманот.
 • Останатиот износ се плаќа најдоцна 14 ден пред поаѓање.
 • Плаќање во денарска противвредност 1 (евро) = 62 денари
 • За реализација на програмата потребни се минимум 45 лица
 • Патниците се должни да поседуваат БИОМЕТРИСКИ ПАСОШ со рок на траење од мин. 90 дена од денот на напуштање на Шенген зоната
 • КОВИД 19 Протокол: Агенцијата континуирано ги следи протоколите за влез во земјите од програмата. За истите ги известува сите заитересирани патници.
 • НП – Ноќевање со појадок
 • Полупансион – (појадок + вечера)