• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Вила Катерина (73)

Вила Катерина се наоѓа во Лептокарија, сместена на околу 100 метри од морето и недалеку од центарот. Вилата има безжичен интернет и простор за складирање на багаж за време на смената.Вилата се состои од три спрата, со трокреветни, четврокреветни студиа и апартмани. Во секоја соба има опремена кујна, тоалет со туш, телевизор, клима уред (со доплата на лице место 5 еур на ден) и тераса.

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.


Check in: 14:00h.

Check out: 09:00h.


Важна Напомена:За хигиената на студијата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Студијата не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.


Првите два и последните два термина се промо цени и на нив не следува попуст

 
-15% за резервации направени и целосно уплатени до 01.05.2022

Термин Ноќи 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио 1/5 дуплекс апп 1/6дуплекс
28.05-04.06.22 7 59€ 79€ 99€ 100€ 112€
04.06-11.06.22 7 109€ 119€ 139€ 170€ 182€
11.06-18.06.22 7 139€ 149€ 169€ 220€ 232€
18.06-25.06.22 7 179€ 189€ 209€ 300€ 312€
25.06-02.07.22 7 209€ 229€ 249€ 370€ 382€
02.07-09.07.22 7 249€ 259€ 279€ 400€ 412€
09.07-16.07.22 7 269€ 279€ 299€ 430€ 442€
16.07-23.07.22 7 279€ 289€ 309€ 470€ 482€
23.07-30.07.22 7 309€ 319€ 339€ 500€ 512€
30.07-06.08.22 7 309€ 319€ 339€ 500€ 512€
06.08-13.08.22 7 309€ 319€ 339€ 500€ 512€
13.08-20.08.22 7 309€ 319€ 339€ 500€ 512€
20.08-27.08.22 7 299€ 309€ 329€ 500€ 512€
27.08-03.09.22 7 269€ 289€ 309€ 450€ 462€
03.09-10.09.22 7 219€ 239€ 259€ 380€ 392€
10.09-17.09.22 7 179€ 199€ 219€ 300€ 312€
17.09-24.09.22 7 139€ 159€ 169€ 210€ 222€
24.09-01.10.22 7 89€ 99€ 109€ 170€ 182€

Цените се дадени по соба во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

• Попустите за рана уплата не се валидни за првиот и последниот термин
• Едно дете до 12 години може да користи заеднички кревет, бесплатно.
• Еднокреветна соба: Кога едно лице користи двокреветно студио, има попуст од 20%.
• Доплата за клима уред 5€ на ден ( се плаќа во вилата )
• Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

 

Цена за превоз од Битола за Пиериа:

• Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 35€ по лице
• Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 35€
• Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
• Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
• Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
• Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице
• Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe
• Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур – Деца до 1,99 години бесплатно.

Цена за превоз од Скопје за Пиериа:

• Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
• Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 45€ по лице
• Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице
• Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
• Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
• Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
• Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице


Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%


Останати услови и попусти :

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат
 • Во АПП е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 •  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.