VILA KOSTAS (93)

10 % попуст за вонсезонски цени и 15 % за сезонски цени за уплата од 50% веднаш и целосна доплата 15 дена пред термин на патување за резервации заклучно 29.04.2023  (Сабота)

 

Куќа“Kostas”се наоѓа на сама плажа, веднаш спроти фонтаната, на една од најдобрите локации во срцето на Неа Флогита.

Располагаме со 2 два дуплекс апартмани на прв кат, каде што нема други сместувачки единици. Секој апартман располага со комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствени тоалети, Wi-Fi и клима уред вклучени во цената, пространи тераси со фронтален поглед кон плажа и море со пристоен мебел. Паркинг обезбеден пред куќата. Во близина на куќата има пазар, пекара на 20 метри додека најблискиот голем супермаркет е оддалечен на 50 метри. 

1/5 дуплекс апартман бр. 1 – прв кат. Простран дуплекс, располага со 2 спални соби, комплетно опремена кујна со трпезариска маса, голем фрижидер, голем шпорет, машина за перење, тоалет, голема тераса со фронтален поглед на море, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има француски кревет плус еден единечен стандарден кревет.

1/6+1 дуплекс апартман бр. 2– прв кат. Простран дуплекс, располага со 2 спални соби, комплетно опремена кујна со трпезариска маса, голем фрижидер, голем шпорет, тоалет, голема тераса со фронтален поглед на море, ТВ, Wi-Fi. Располага со две спални, во едната спална соба има француски кревет плус еден единечен стандарден кревет. Во втората спална соба има исто така француски кревет плус еден единечен стандарден кревет. Во кујната има единечен кревет за дете до 12 год. 

Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице

Термин

Ноќевања

1/5 дуплекс

плаќаат 3 лица

1/6+1 дуплекс

плаќаат 3 лица

21/05-28/05

7

59

69

28/05-04/06

7

79

89

04/06-11/06

7

89

99

11/06-18/06

7

119

129

18/06-25/06

7

139

149

25/06-02/07

7

159

169

Сезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за наем на дуплекс апартман за 7 ноќевања без превоз

Термин

Ноќевања

 

1/5 дуплекс апартман бр. 1

 

 

1/6 дуплекс апартман бр. 2

 

02/07-09/07

7

599

629

09/07-16/07

7

629

659

16/07-23/07

7

649

699

23/07-30/07

7

649

699

30/07-06/08

7

649

699

06/08-13/08

7

649

699

13/08-20/08

7

649

699

20/08-27/08

7

629

679

27/08-03/09

7

579

629

Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања с овклучен превоз по лице

Термин

Ноќевања

1/5 дуплекс

плаќаат 4 лица

1/6+1 дуплекс

плаќаат 4 лица

03/09-10/09

7

149

159

10/09-17/09

7

119

129

17/09-24/09

7

89

99

24/09-01/10

7

69

79

 

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ :

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА ДУПЛЕКС АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
 • За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)
 • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ
 • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман, плаќаат минимум 3 лица |4-то, 5-то и 6-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз доколку користи;
 • Во дуплекс апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • Попустите НЕ можeда се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот сег рижат самите клиенти. Позавршувањетонавашиотпрестојдолжнистедајаоставитесобатавочистасостојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникотнасобатајанадоместуваштетатанасопственикотналицеместо.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио / апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Aгенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.