• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Вила Јулија (65)

Вила Јулија е лоцирана во центарот на Будва (во близина на бензинската пумпа ЕКО), на 5 мин. од Словенска плажа и на 10 мин. од стариот

град на Будва. Вилата располага со 1/2 и 1/3 соби. Сите соби се комплетно опремени со мини кујна, сопствен тоалет, клима вклучена во цената и Wi-Fi.

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

 

ЦЕНОВНИК - ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2021 | ВИЛА ЈУЛИЈА – БУДВА

ТЕРМИН

11.06-18.06

18.06-25.06

25.06-02.06

02.07-09.07

09.07-16.07

16.07-23.07

23.07-30-07

30.07-06.08

06.08-13.08

13.08-20.08

20.08-27.08

27.08-03.09

03.09-10.09

НОЌЕВАЊА

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

159€

179€

189€

209€

219€

229€

239€

249€

249€

239€

229€

219€

209€

1/3

259€

259€

269€

289€

289€

299€

299€

309€

309€

309€

299€

269€

259€

НАПОМЕНА:

- Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
- Туристичката такса не е вклучена во цената (се плаќа во апартманите и чини 1 евро по лице по ноќевање).
- Цена за повратен билет за возрасен 40 евра
- Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
- За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

 

ОПШТИ УСЛОВИ:

- За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
- Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
- Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
 - Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој за лица до 65 години)  
- Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
- За хигиената на собите се грижат гостите
- Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 
- Се патува преку граничниот премин Ќафасан
- Не е потребен PCR тест за влез во Албанија
- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.