Вила Јулија е лоцирана во центарот на Будва (во близина на бензинската пумпа ЕКО), на 5 мин. пешачење до Словенска плажа и на 10 мин. пешачење до стариот град на Будва. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија и апартман за три лица. Собите се на приземје и на втор кат. Сите соби се опремени  со ТВ, клима (вклучена во цена), чајник, фрижидер, фен за коса, сопствен тоалет со туш кабина и балкон. Двокреветните и трокреветните студија немаат кујна и не е дозволено готвење во вилата. Единствено во апартманот има мини кујна со судопер, решо со две рингли, чајник. На располагање во вилата има пегла и даска за пеглање.

КООРДИНАТИ:  42.29041970542259, 18.84365956549586

 

ЦЕНОВНИК ЦРНА ГОРА 2022 - ВИЛА ЈУЛИЈА - БУДВА

Термин

22.06 - 29.06

29.06 - 06.07

06.07 13.07

13.07 - 20.07

20.07 - 27.07

27.07 - 03.08

03.08 - 10.08

10.08 - 17.08

17.08 - 24.08

24.08 - 31.08

31.08 - 07.09

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

Студио 1/2

219€

239€

259€

299€

319€

319€

319€

319€

299€

279€

259€

Студио 1/3

319€

339€

359€

399€

419€

419€

419€

419€

399€

379€

359€

Апартман 1/3

349€

369€

389€

429€

449€

449€

449€

449€

429€

409€

389€

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА  ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
- Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена


ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Туристичка такса (1€ по лице од ден – се плаќа во вилата)
- Автобуски превоз


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА ЦРНА ГОРА:
- Скопје (Дрводекор) - 45€

- Куманово (бензинска Макпетрол или автобуска) – 50€
- Велес (кружен тек кај Коструницата) - 50€
- Росоман (Црна Река – Сирково) – 55€
- За деца (02-11.99 год.) се одбива 10€ од цената за возрасен
- За билет во еден правец се одбива 10€
- Поаѓање од Скопје секоја среда во 23:30h, враќање од Будва секој четврток 14:00h

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
- За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
- Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
- Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
- Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
- За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
- Попустите не се комбинираат
- Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
- За хигиената на собите се грижат самите гости
- Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
- Се патува преку Косово и Албанија
- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената