• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Hotel Agios Nikitas-10 noki so sopstven prevoz (100)

Локација: Хотел Агиос Никитас 3* се наоѓа на едно од најатрактивните места на Лефкада и на оддалеченост од 150 метри од една од најпознатите плажи. Од центарот на градот е оддалечен 100 метри, а од Лефкада 13 километри. 

Хотелски капацитети: Во рамките на традиционално изградениот хотел има снек бар кој служи континентален појадо, самопослужување и рецепција. Барот е отворен од 08:00 до 23:00 часот и гостите можат да уживаат во освежителни пијалоци и кафе. Дворот е простран и опремен со гарнитури за седење. Во непосредна близина на хотелот има супермаркети, таверни, автобуска станица. Хотелот има идеална позиција, плажата Порто Кацики е оддалечена 35 километри, додека плажата Катизма е на само 2 километри. Еден од најбараните и најпознатите објекти во оваа област овозможува целосна удобност и релаксација. Нудиме двокреветни соби сместени на првиот кат од зградата и четворокреветни и петкреветни апартмани на приземје, со сопствен дел од дворот. 

Содржина на собите: Сите сместувачки единици се климатизирани (климата е вклучена во цената), имаат бања, WiFi (слаб проток), крпи, фен, фрижидер, ТВ и гледаат кон море или двор. Постелнината се менува на 5 дена, крпите се менуваат на 3 дена, додека чистењето е секој втор ден. 

 

Cena je izražena samo u evrima, jer je dinarski deo aranžmana ukinut
Vila Usluga Tip 22.05 1.06 11.06 21.06 1.07 11.07 21.07 31.07 10.08 20.08 30.08 9.09 19.09
Hotel

Agios

Nikitas
3*
TV, AC
ND 1/2 Room / 185* 250* 700 780 895 930 930 930 875 295* 230* 175*
ND
1/3 App
/
170*
220*
840
985
1130
1195
1195
1195
1110
225*
195*
145*ND
1/4 App
/
135*
190*
895
1035
1185
1255
1255
1255
1175
195*
170*
135*


ND
1/5 App
/
120*
175*
935
1065
1225
1295
1295
1295
1225
180*
160*
120*


Upotreba klime / Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata
Легенда
  • ND - Noćenje sa doručkom;
  • 1/4 Duplex - Četvorokrevetni duplex apartman sa dve odvojene spavaće sobe;
  • 1/2 Room - Dvokrevetna soba;
  • 1/3 App - Trokrevetni apartman;
  • 1/4 App - Četvorokrevetni apartman;
  • 1/5 App - Petokrevetni apartman;
  • Free - besplatna upotreba klime.

Во студијата или апартманите се влегува првиот ден од престојот во 15:30 часот (по локално време), а студијата и апартманите се напуштаат последниот ден од престојот најкасно до 09:00 часот (по локално време). Патниците влегуваат во исчистени и сподготвени сместувачки единици, но за време на престојот се должни да се грижат за нивната хигиена. Сите апартмани и студија имаат основен кујнски прибор и опрема, но не и тоалетна хартија и средства за хигиена. Не е можно да се избере кат, поглед или број на соба, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

Во случај на недоволен број пријавени патници, агенцијата го задржува правото да откаже или организира одредени поаѓања во соработка со друга агенција. Минималниот број на патници за организација на аранжманот е 30. Во случај на откажување, минималниот рок е 15 дена пред почетокот на аранжманот.

Организаторот го задржува правото да ги продаде своите слободни капацитети преку понудите LAST MINUTE по цени кои се различни од оние во ценовникот. Странките кои го платиле аранжманот по цените објавени во овој ценовник немаат право да бараат надоместок за разликата во цената.