• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

БАНСКО (35)

Хотел МУРИТЕ 4* 

 www.murite.bg


Тип на сместување Двокреветна соба АЗАЛИА Двокреветна соба ОРХИДЕА
3 ноќевања – појадок и вечера 155€ 130€
4 ноќевања – појадок и вечера 205€ 170€
5 ноќевања – појадок и вечера 255€ 215€

Доплата за новогодишна вечера (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) : 65€ по лице

Цените се по лице и вклучуваат :

3, 4 или 5 ноќевања на база појадок и вечера
Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес
Паркинг, интернет

Во цената не е вклучено :

Туристичка такса 1€ по лице на ден
Патничко осигурување

Термини за организиран превоз на релација Скопје – Банско – Скопје  :

31.12.2019-03.01.2020 (3 ноќевања)

31.12.2019-04.01.2020 (4 ноќевања)

30.12.2019-04.01.2020 (5 ноќевања)

Цена : 40 / повратен билет
                                                                        
                        
                                               
Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

10% попуст за резервација и целосна уплата до 30.11.2019

 

Тип на сместување

 

(цени по лице)

3 ноќевања /

ПП+1 НП

4 ноќевања /

3 ПП+1 НП

5 ноќевања /

4 ПП+1 НП

Студио (2+1) 192€ 256€ 320€
Едноспален апартман (2+2) 225€ 300€ 375€


Доплата за новогодишна вечера (НЕЗАДОЛЖИТЕЛНО, нема слободни места во ресторанот)

Дополнителни услови :

Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 18€ на ден
Возрасен на дополнително легло – 25% попуст

 

Цените се по лице и вклучуваат :

3, 4 или 5 ноќевања ↓
– 2, 3 или 4 ноќевања на база појадок и вечера
– На 31.12.2019 услугата е на база ноќевање со појадок
Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања
Интернет
Ски гардеробер
                                                                                             

Во цената не е вклучено :

Туристичка такса 1€ по лице на ден
Паркинг / доплата 9€ на ден на рецепција
Патничко осигурување

Термини за организиран превоз на релација Скопје – Банско – Скопје  :

31.12.2019-03.01.2020 (3 ноќевања)

31.12.2019-04.01.2020 (4 ноќевања)

30.12.2019-04.01.2020 (5 ноќевања)

Цена : 40€ / повратен билет