Zeppos Simonitiko House-10/15 ноќевања (100)

40.0456745,23.8148011

Локација: Апартманите Simonitiko и Simonitiko Garden се вили кој се лоцирани во заливот Симонитико, на околу 13 км од Неос Мармарас и околу 15 км од Торони. Тие се идеален избор за оние кои сакаат да уживаат во мир, тишина, приватност, опкружени со зеленило, во близина на песочно-камчеста плажа со природна сенка и кристално чисто море. Во непосредна близина на вилите се наоѓаат кампот Ставрос и ресторанот Тонис, познат по специјалитетите од морска храна.

Содржина на вилата: Вилата има голем, уреден двор со базен кој има посебен простор за деца, лежалки и чадори. Исто така, вилата располага со скара, туш кабина и просторија за оставање на работите на гостите. Има паркинг простор пред вилата. Вилата располага и со џакузи, сауна и машина за перење, чие користење се плаќа на лице место. Во нашата понуда имаме двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија, како и четворокреветни и шесткреветни апартмани. Сместувачките единици се наоѓаат на високо приземје, прв и втор кат и имаат тенди и мрежи против комарци. Вилата е покриена со wi-fi конекција (рутерот е претежно во заедничката просторија, па сигналот е слаб).

Содржина на собите: Сите сместувачки единици се понови, убаво опремени и се состојат од мини кујна (шпорет со два рингли, фрижидер, основни садови наменети за приготвување лесни оброци, бања и тераса со гарнитура за седење. Четворокреветните апартмани се состојат од спална соба со брачен кревет и кујна со софа кревет. Шесткреветните апартмани се состојат од спална соба со француски кревет и софа кревет и во кујната софа кревет.

Користењето на клима уред е вклучено во цената. Крпите и постелнината се менуваат на секои 5 дена, додека чистењето се врши на денот на смената.

АРАЖМАНИ НА 10 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 20.05

30.05
30.05

09.06
04.06

14.06
09.06

19.06
14.06

24.06
19.06

29.06
24.06

04.07
29.06

09.07
04.07

14.07
09.07

19.07
14.07.-24.07.
19.07.-29.07.
24.07.-03.08.
29.07.-08.08.
03.08.-13.08.
08.08.-18.08.
13.08

23.08
18.08

28.08
23.08

02.09
28.08

07.09
02.09

12.09
07.09

17.09
12.09

22.09
17.09

27.09
22.09

02.10
Vila
Simonitiko
TV, AC
-bazen-
1/2 Std 125* 185* 200* 215* 230* 455 500 545 585 625 665 655 645 515 220* 200* 175* 165* 150* 95*
1/3 Std 110* 140* 150* 160* 170* 485 530 575 625 675 695 685 675 555 170* 160* 145* 140* 130* 95*
1/4 Std 100* 120* 135* 145* 155* 555 585 615 670 725 775 755 715 625 155* 145* 130* 120* 110* 95*
1/4 App 105* 125* 140* 145* 165* 595 635 675 740 805 895 855 825 695 165* 155* 140* 130* 115* 95*
1/5 Duplex 95* 110* 125* 140* 150* 665 695 725 790 855 950 905 865 740 145* 135* 120* 110* 100* 85*
1/6 Duplex 85* 100* 115* 125* 130* 695 725 755 820 885 980 955 895 770 130* 120* 105* 100* 90* 85*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

АРАЖМАНИ НА 15 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 20.05

04.06
30.05

14.06
04.06

19.06
09.06

24.06
14.06

29.06
19.06

04.07
24.06

09.07
29.06

14.07
04.07

19.07
09.07

24.07
14.07.-29.07.
19.07.-03.08.
24.07.-08.08.
29.07.-13.08.
03.08.-18.08.
08.08

23.08
13.08

28.08
18.08

02.09
23.08

07.09
28.08

12.09
02.09

17.09
07.09

22.09
12.09

27.09
17.09

02.10
Vila
Simonitiko
TV, AC
-bazen-
1/2 Std 260* 280* 305* 325* 665 715 790 840 915 960 1000 980 960 860 705 305* 270* 245* 225* 190*
1/3 Std 200* 205* 225* 235* 710 755 835 895 980 1025 1045 1025 1005 915 770 240* 215* 205* 190* 170*
1/4 Std 170* 180* 200* 210* 820 845 910 955 1050 1115 1165 1145 1125 1005 880 215* 195* 180* 165* 145*
1/4 App 180* 190* 210* 225* 885 915 990 1055 1165 1255 1345 1325 1305 1135 970 230* 210* 190* 175* 155*
1/5 Duplex 155* 170* 190* 205* 985 1005 1080 1130 1240 1330 1425 1405 1385 1200 1035 200* 180* 165* 150* 130*
1/6 Duplex 135* 150* 170* 180* 1030 1050 1125 1170 1285 1375 1470 1450 1430 1245 1080 175* 160* 145* 130* 110*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free
Легенда
  • 1/2 Std - Двокреветно студио;
  • 1/3 Std - Трокреветно студио;
  • 1/4 Std - Четворокреветно студио;
  • 1/4 App - Четворокреветен апартман
  • 1/5 Duplex - Петокреветен дуплекс;
  • 1/6 Duplex - Шестокреветен Дуплекс;
  • Free - Бесплатна употреба на клима

*Цените со ѕвездичка се цени за пакет аражман за сместување и превоз по особа.

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

 

– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.


Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни легла (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат)
– едно дете до 10 години – бесплатно во кревет со родители, плаќа само превоз доколку го користи и има свое седиште во автобус.
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да може да се обезбеди со доплата по цена од 2 еур/ден.

Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот  

 

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.