• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Вила ХРИСО ПАГОНИ (66)

Вила ХРИСО ПАГОНИ е лоцирана во центарот на Плагија, во близина на таверната Hriso Pagoni и на околу 30 м. од плажа. Располага со 1/2+1 студиа, со комплетно опремена кујна, WC и пространа тераса . Клима (доплата ), wi-fi -(вклучена во цената).


Цените се за наем на студио

Термини 1/2 +1 студио Бр. ноќевања
21.05.2022-28.05.2022   70   7
28.05.2022-04.06.2022 90 7
04.06.2022-11.06.2022 120 7
11.06.2022-18.06.2022 150 7
18.06.2022-25.06.2022 200 7
25.06.2022-02.07.2022 230 7
02.07.2022-09.07.2022 290 7
09.07.2022-16.07.2022 320 7
16.07.2022-23.07.2022 350 7
23.07.2022-30.07.2022 350 7
30.07.2022-06.08.2022 350 7
06.08.2022-13.08.2022 350 7
13.08.2022-20.08.2022 350 7
20.08.2022-27.08.2022 320 7
27.08.2022-03.09.2022 290 7
03.09.2022-10.09.2022 230 7
10.09.2022-17.09.2022 150 7
17.09.2022-24.09.2022 90 7

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • Доплата на туристичка такса -0,5 на студио од ноќ (се плаќа во објектот )
 • Користењето на клима-уред,доплата
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 •  
  • За возрасни 2.480 мкд. (45 евра)
  • За деца до 12 години 1.860 мкд. (40 евра) 
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • Сликите кои се објавени се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување