• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

БАНСКО (24)

 

Хотел Zara & Spa 4* и Хотел Casa Karina 4* 

Термин:11.10-13.10.2019 / 2 ноќевања

 

1 Ден.11.10.2019 (Петок)

Состанок на група на Хотел Континентал. Тргнување за Банско со попатно застанување за кафе паузи, царински формалности. Пристигнување во Банско сместување во хотел. Слободно време. Ноќевање.

 

2 Ден.12.10.2019 (Сабота)

Слободен ден, предвиден за одмор и рекреација користење на СПА Центар. Ноќевање

 

3 Ден.13.10.2019 (Недела)

Слободно претпадне, заминување кон Македонија во попладневните часови.

 

ЦЕНА ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ:

Хотел Каса Карина 4* 

За уплата до 20.08.2019 – 85еур

Редовна цена од 21.08.2019 – 90еур 


Хотел Зара & Спа 4* 

За уплата до 20.08.2018  – Супериор соба 90еур

Редовна цена од 21.08.2019 – Супериор соба  99еур

 

ЦЕНА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ СЕ ОДБИВА 10ЕУР ПО ЛИЦЕ 

 

Во цената е вклучено;

-2 Ноќевања на база АLL Inclusive(се вклучено)

-Автобуски превоз на дадена релација

-Користење на Затворен и Отворен Базен, Сауна, Парна Бања, Фитнес Центар, Џакузи.

-Wi-FI на територија на целиот хотел Zara & Spa + Casa Karina.

-Детско катче.

-Туристичка Такса

 

Во цената НЕ Е вклучено:

-Патничко Осигурување

-Индивидуални трошоци

-Хотел Каса Карина – Бањарки со доплата од 5лева / и депозит од 30лева кој се враќа на заминување / влечки нема

-Хотел Зара – Влечки за на базен со доплата, сеф со доплата од 2еур на ден, бебешко креветче – 2еур на ден

 

Напомена за Хотел Зара & Спа:

-Деца од 2-5,99 Год.БЕСПЛАТНО. (Плаќат само 25 Еур-превоз)

-Деца од 6-11,99 год.,на дополнително легло со две полноплатежни суми -50% попуст.

-Трето возрасно лице на дополнително легло -30% попуст.

-Деца од 6-11,99 год.на редовно легло со едно полноплатежно лице -30% попуст.

-Еднокреветна соба доплата 80%.

 

Напомена за Хотел Каса Карина:

-Деца од 2-5,99 Год.БЕСПЛАТНО. (Плаќат само 25 Еур-превоз)

-Деца од 6-11,99 год.,на дополнително легло со две полноплатежни суми 69еур

-Трето возрасно лице на дополнително легло плаќа редовна цена

-Деца од 6-11,99 год.на редовно легло со едно полноплатежно лице -30% попуст.

-Еднокреветна соба доплата 80%.

 

Организиран Автобуски Превоз

Куманово(Бензинска пумпа Макпетрол)

Скопје(Хотел Континентал)

Велес (Бензинска пумпа Мак Петрол – на автопат) – доплата 10еур

Кавадарци (Дреново) – доплата од 10еур

Прилеп и Битола – доплата од 10еур

 

За реализација на овој аранжман се потребни минимум 40 патници.

За овој аражман важат општите услови на т.а.Меридијан и СКТМ.

 

All Inclusive Hotel Zara & Spa и Casa Karina: 

Главен Ресоран: Појадок, Ручек, Ужина, Вечера

Асортиман на: супи, салати, сирење, сосови , топли предјадења, месо, гарнири, десерти и овошни плодови, млечни продукти и др.

Напитоци за време на појадок: кафе, чај, млеко, сокови од автомат и минерална вода.

Пијалоци за време на ручек и вечера: безалкохолни пијалоци, наливни пива и црвено/бело вино, минерална вода, чај.

Попладневна Ужина:

16:00 – 17:00 ч. – Слатки и солени, чај, вода, сок, кафе и џус од автомат.

 

СПОРТ и РЕКРЕАЦИЈА:

Користење на внатрешен базен со џакузи,Сауна,Парна Бања,Фитнес Центар.

Детско катче, детска сала ,

Бањарки во хотел Каса Карина се со доплата од 5лева, т.е депозит на рацепција од 30лева, исто во Хотел Зара влечките се доплаќаат на лице место, а бањарките се со раздолжување на рецепција. 

 

УСЛУГИ, КОИ ДОПОЛНИТЕЛНО СЕ НАПЛАЌААТ:

Дополнителни Хотелски услуги кои не се наведени во програмата:

А-ла-карт ресторан, Увозни пијалоци и еспресо кафе

Перална, Сеф во собите, телефонски разговори.

Масажите се наплатуваат по ценовникот истакнат на СПА Рецепција.