Viceroy 5*(61)

VICEROY 5* KOPAONIK                                         www.viceroyhotelsandresorts.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Тип на сместување

Лица бр.

01.12-28.12.2023

28.12-08.01.2024

08.1-25.02.2024

25.02-31.03.2024

 

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

NEST ROOM

2

За проверка на цена исклучиво во агенција!

 

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

 

KING ROOM

2

DOUBLE QUEEN

2/4

KOPAONIK SUITE

2/4

KARAMAN SUITE

2/4

Минимум престој

3

5

3

3

Во цената е вклучено:

-       Сместување на база ноќевање со појадок ( ВВ)

-       Користење фитнес центар

-       Користење базени на отворено со топла вода

-       Користење детско катче

-       WI-FI низ цел хотел

-       Спа центар ( парна бања, сауна и затворен базен) ЗАДОЛЖИТЕЛНО ЗАКАЖУВАЊЕ НА ТЕРМИН.

Доплати:

-       Туристичка такса 1 за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.50€ , деца до 7 гратис ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )

-       Доплата за вечера 30 по лице на ден

-       Доплата за 3-то лице во соба 50 дневно

-       Доплата за домашно милениче 20на ден до 15kg. (задолжителна претходна најава)

Услови за деца :

-       Деца од 0 до 6.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС

-       Деца од 7-14.99 години на заедничко легло со родители 50% попуст

-       Деца 2-14 години можат да го користат искличиво само базенот во присуство на родител во период 10:00-15:00h

Дополнителни услуги:

-       Хотелска гаража 20€ по возило на ден

Забелешка:

-       Хотелот располага со соби за лица со инвалидитет

Политика за откажување:

-       До 31 дена пред Chek In откажување без пенали

-       Од 30-0 дена пред Chek In 100% пенали

-       Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.10.2023 20% ПОПУСТ за период на престој 10.12-20.04.2024

НАПОМЕНА:
- Попустот за рана уплата не важи за следните периоди:

29.12-02.01.2024 NEW YEAR

15.02-18.02.2024 ДРЖАВЕН ПРАЗНИК НА Р.СРБИЈА

03.03-06.03.2024 БИЗНИС ФОРУМ НА ЕУ