• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Vila Sunrise-10 ноќи/сопствен превоз (100)

Локација: Villa Sunrise се наоѓа на главната улица во Аспровалта. Се наоѓа на 80 метри од плажа, и е нова во нашата понуда!

Содржина на вилата: Нудиме четворокреветни апартмани, трокреветни и шесткреветни дуплекси. Реновирани се само четворокреветни апартмани. Сите сместувачки единици се наоѓаат на првиот кат и гледаат кон улица или море. Пријателските сопственици, добрата позиција на вилата, близинара до ресторани и продавници и прекрасната песочна плажа ќе го направат вашиот престој во Аспровалта незаборавен. 

Соби: Апартманите и дуплексите се опремени со мини кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, основен прибор) за приготвување лесни оброци, бања, LCD телевизор, клима за чие користење на лице место се доплаќа 3€ на ден, WiFi (слаб проток) и тераса која е тесна, но долга. Во апартманите сите кревети се сместени во просторот за спиење во една соба, така што само кујната е физички посебна просторија но без врата. Шесткреветниот дуплекс се состои од две спални соби. Секоја дуплекс соба има клима и ТВ. Постелнината и крпите се менуваат на секои 5 дена од престојот, додека чистењето е на денот на смената.

 

Cena je izražena samo u evrima, jer je dinarski deo aranžmana ukinut
Vila Tip 26.05 05.06 15.06 25.06 05.07 15.07 25.07 04.08 14.08 24.08 03.09 13.09 23.09
Vila

Sunrise

 

TV, AC

1/2 App 90* 140* 185* 330 395 470 490 490 470 390 175* 145* 95*
1/3 App 70* 105* 135* 335 400 475 495 495 475 395 130* 110* 75*
1/4 App 60* 90* 120* 355 415 505 525 525 505 415 115* 95* 70*
1/4 Duplex 75* 110* 130* 395 465 555 585 585 555 425 135* 115* 80*
1/5 Duplex 70* 95* 115* 435 505 605 635 635 605 475 120* 105* 75*
1/6 Duplex 65* 90* 105* 455 525 625 655 655 625 495 110* 95* 70*
Upotreba klime 3€ дневно 3€ дневно 3€ дневно 3€ дневно 3€ дневно 3€ дневно 3€ дневно 3€ дневно 3€ дневно 3€ дневно 3€ дневно 3€ дневно 3€ дневно

 

Легенда
  • 1/2 App - Dvokrevetni apartman;
  • 1/3 App - Trokrevetni apartman;
  • 1/4 App - Četvorokrevetni apartman;
  • 1/4 Duplex - Četvorokrevetni duplex apartman;
  • 1/5 Duplex - Petokrevetni duplex apartman;

– Crvenom bojom su obeleženi prodati studiji/apartmani
– Cene označene zvezdicom (*) su cene paket aranžmana (smeštaj i prevoz, bez teritorijalne doplate za prevoz) po osobi

Услуги за групна придружба и сместување (апартман/студио I категорија) на база 10 ноќевања, во смени со * вклучен е превоз на патници до наведената дестинација но без доплата за појдовни места северно од Ниш, превозот е со висока туристичка класа,  автобуси со клима, ДВД…), агенциски услуги. 

 

задолжителна доплата на име „Stay over“ данок за престој од 0,5 евра на ден по соба, плаќањето се врши на лице место , услуги кои не се наведени во програмата, индивидуални и други трошоци на патниците.