• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

PHAROAH AZUR (22)

 

Pharaoh Azur е 5* ресорт кој е погоден за фамилии и се наоѓа на плажа и на неколку минути од центарот на градот. Со 360 пространи, удобни соби, бунгалови и апартмани, сонце во текот на целата година, прекрасна песочна плажа, панорамски поглед на морето, спа и тениски терени, Pharaoh Azur Resort е место кое ќе ви овозможи моменти за паметење.

Прекрасниот Pharaoh Azur Resort, во Хургада се наоѓа на светски познатата Red Sea плажа, која се протега на 210.000 метри квадратни, со одличен спој на модерниот и "стариот фараонски" стил. Исто така, располага со затворен и отворен базен, како и со фитнес- центар.  
Сите соби се со поглед на море или градините и имаат сателитска ТВ и мини бар.
  
Хотелот располага со бесплатен приватен паркинг, а исто така има бесплатна Wi-Fi конекција во сите јавни области.

Главниот ресторан Karnak нуди голем избор на интернационални и ориентални менија на база шведска маса, отворен за појадок, ручек, вечера, закуски и безалкохолни пијалоци.
Ресторанот и барот на плажа нудат интернационално мени и закуски на база шведска маса со убава атмосфера директно на плажа. 

Политика за деца:

Деца кои ја делат родителската соба (максимум едно дете со родители)

 

• Од 00 до 05.99 години: бесплатно сместување и вклучени оброци
• Од 06 до 11 години: плаќа врз основа на сместување и вклучени оброци
• Од 12 години па нагоре: плаќа цела сума 


Кодекс на облекување: 
Kодекс на облекување се применува во вечерните часови во рестораните, каде се  бара машките гости да носат долги панталони, кошули со ракави и затворени чевли.

Базен: Во согласност со меѓународните регулативи за здравје и безбедност, пливањето во базените со 5 ѕвездички е дозволено само со кратки костуми за мажи и 1 парче или 2 парчиња костим за дами како костим за капење.Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано.
Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). 
Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

WEB страна на хотел

Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена

 

Pharoh Azur Resort 5* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
DBL Bungalow Room 510 510 510 510 560 560 560 560 560 560 510 510
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 5.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 6 до 13.99 364 364 364 364 389 389 389 389 389 389 364 364
DBL Standard Garden Room 448 448 448 448 498 498 498 498 498 498 448 448
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 5.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 6 до 13.99 333 333 333 333 358 358 358 358 358 358 333 333
DBL Standard Pool View 479 479 479 479 529 529 529 529 529 529 479 479
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 5.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 6 до 13.99 349 349 349 349 374 374 374 374 374 374 349 349
SGL Standard Garden Room 566 566 566 566 616 616 616 616 616 616 566 566
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 5.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 6 до 13.99 392 392 392 392 417 417 417 417 417 417 392 392
SGL Standard Pool View 597 597 597 597 653 653 653 653 653 653 597 597
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 5.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 6 до 13.99 408 408 408 408 436 436 436 436 436 436 408 408
TRL Bungalow Room 492 492 492 492 541 541 541 541 541 541 492 492
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Standard Garden Room 430 430 430 430 479 479 479 479 479 479 430 430
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Standard Pool View 461 461 461 461 510 510 510 510 510 510 461 461
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive

Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице

Трансфер  аеродром - хотел - аеродром

Организација на аранжманот

Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)

Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.

Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.

Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.

Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 

Патничко осигурување

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.