• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

GRAND HOTEL BANSKO (22)

 

Хотелот е реновиран во 2014 година. 

Локација:

 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

Капацитет:

• 6 згради,
• 5 лифта;
• Double rooms (максимум сместување на 2 лица
• Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1;
• 1 - bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица;
• 2 - bedroom apartments (максимум сместување на 4+1 ;

Услуга:

Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса). 

Хотелски содржини:

• Ресторан;
• Лоби бар;
• Сеф (бесплатно); 
• Room service;
• СПА центар;
• Салон за убавина;
• Конференциска сала; 
• Пеглање (со доплата); 
• Паркинг - бесплатно околу хотелот (необезбеден паркинг)
• Паркинг пред влез на хотелот - со доплата 5 еур на ден (обезбеден со камери)

Опис на соби: 

Double room:
• Два одделни или еден брачен кревет; 

• Централно греење;
• Сателитска ТВ;
• Мини - бар;
• Телефон;
• Wi - Fi (бесплатно); 
• Куптило со туш;
• Фен за коса;
• Бањарка и папучи;

Luxury room:
• Два одделни или еден брачен кревет; 

• Централно греење;
• Сателитска ТВ;
• Мини - бар;
• Телефон;
• Wi - Fi (бесплатно); 
• Куптило со туш;
• Фен за коса;
• Бањарка и папучи;

Apartment:
• пространи соби над 60 м2

За деца:

• Детско креветче - бесплатно;
• Столче за хранење - бесплатно;
• Електронски игри - со доплата;

SKI:

• Транспорт до гондола лифт - бесплатно;  
• Ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно; 

СПА центар:

Бесплатно користење на:
• Внатрешен базен; 
• Фитнес;
• Џакузи;
• Сауна;
• Инфрацрвена сауна; 
• Локаниум парна бања; 
• Релакс соба;
• Хамам;
• Финска сауна; 
• Арома сауна ;Со доплата:
• Масажа.

 

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од
Аеродром: 220
Далечина од центарот: 150 m
Хотелски содржини и услуги
 Интернет
 Ресторан
 Соби за не-пушачи
 Казино
 Пристап за хендикепирани лица
 Надворешен базен
 Детско катче
 Лифт
 Бесплатен трансфер до гондола
 Лоби бар
 Ски гардeробер
 Сала за конференции
 Паркинг ( со доплата)
 Паркинг на 50метра
 Lounge Bar
 Базен за деца
Оброци
 Појадок (швед. маса)
 Вечера (швед. маса)
сите соби се опремени со
 ТВ
 Телефон
 Фен
 Сет пешкири (2 за член)
 Бањарки и папучи
 Wi - Fi
 Централна клима
локација
X Координати: 41.84347210570956
Y координати: 23.487838804721832
Спа Услуги
 Внатрешен базен
 Џакузи
 Парна бања
 Турска бања/ Хамам
 Зона за релаксирање
 Mасажа третмани
 Финска сауна
 Ароматизирана сауна
 Лакониум
 Herbal sauna
 Сауна со хималаска сол
 Alpine relax
Специјална Понуда
Валидно од 09.01
Пакет 3 ноќи /  по лице / полупансион
Термин Dbl std Dbl lux App 1 bed App 2 bed
15.01-18.01 на барање на барање на барање на барање
19.01-22.01 на барање на барање 161 € на барање
26.01-29.01 138 € 154 € 177 € на барање
Пакет 4 ноќи /  по лице / полупансион
Термин Dbl std Dbl lux App 1 bed App 2 bed
15.01-19.01 149 € 166 € на барање на барање
19.01-23.01 на барање на барање 215 € на барање
26.01-30.01 166 € 184 € 212 € на барање
Пакет 5 ноќи /  по лице / полупансион
Термин Dbl std Dbl lux App 1 bed App 2 bed
19.01-24.01 на барање на барање 269 € на барање
26.01-31.01 205 € 230 € 265 € на барање
Пакет 7 ноќи /  по лице / полупансион
Термин Dbl std Dbl lux App 1 bed App 2 bed
19.01-26.01 на барање на барање 320 € на барање
26.01-02.02 243 € 270 € 310 € на барање

Специјална Понуда

-10% ПОПУСТ за период на престој 24/01 - 22/02
Минимум престој 4 ноќиЗима 2019/20 - Пакетни цени
ноќевањe со појадок и вечера (HALF BOARD)
Пакет цена по лице (за 3 / 7 ноќевања)
Термини Double Standard Double Deluxe Apartment 1 bedroom Apartment 2 Bedroom
минимум сместување 2 возрасни 2 возрасни 2 возрасни 4 возрасни
максимум сместување 2 возрасни 2 воз. + 1 дете (0- 5,99) 3 воз. + 1 дете (0-11,99) 4 воз. + 1 дете (0-11,99)
ноќевањe со појадок и вечера (HALF BOARD)
Пакет цена по лице (за 3 / 7 ноќевања)
02.01-05.01.2020 3 HB 180 € 195 € 218 € 193 €
05.01-12.01.2020 7 HB 260 € 290 € 335 € 278 €
12.01-19.01.2020 7 HB 240 € 270 € 315 € 270 €
19.01-26.01.2020 7 HB 245 € 275 € 320 € 272 €
26.01-02.02.2020 7 HB 270 € 300 € 345 € 281 €
02.02-09.02.2020 7 HB 270 € 300 € 345 € 281 €
09.02-16.02.2020 7 HB 270 € 300 € 345 € 281 €
16.02-23.02.2020 7 HB 270 € 300 € 345 € 281 €
23.02-01.03.2020 7 HB 270 € 300 € 345 € 281 €
01.03-08.03.2020 7 HB 218 € 248 € 293 € 246 €

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 - 1.99 години бесплатно - спие во кревет
за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години -100%
Дете од 6-11.99 години -50%
Трет Возрасен / Пети возрасен -30%
Зима 2019/20 - Цени на ноќ*ценовникот е валиден за резервации направени од 02.11

Специјална Понуда

-10% ПОПУСТ за период на престој 24/01 - 22/02
Минимум престој 4 ноќи

Дополнителни попусти

7 = 6 валидно за сезона 1 и 8
4=5 валидно за сезона 8
Hotel GRAND HOTEL 4* - Bansko
www.grandhotelbansko.bg
  Сезона 1 2 3 4 5 6 7 8    
  Период 01.12.2019 20.12.2019 21.12.2019-27.12.2019 28.12.2019-03.01.2020 04.01.2020-08.01.2020 09.01.2020-24.01.2020 25.01.2020-28.02.2020 29.02.2020-13.03.2020 14.03.2020-31.03.2020 Минимум сместување Максимум сместување
Цени на ноќ, услуга ноќевање со појадок и вечера
Double standard room(по лице) 28.2 € 43.5 € / 46.1 € 41.0 € 46.1 € 37.1 € 28.2 € 2 возрасни 2 возрасни
Double deluxe room (по лице) 33.3 € 48.6 € / 51.2 € 46.1 € 51.2 € 42.2 € 33.3 € 2 возрасни 2 возрасни + 1 дете (0-5.99)
Single room 44.8 €   / 74.2 € 65.3 € 74.2 € 58.9 € 44.8 € 1 возрасен 1 возрасен + 1 инфант
One-bedroom apartment
(цена за 2 лица)
81.9 € 113.9 € / 117.8 € 107.5 € 117.8 € 99.8 € 81.9 € 2 возрасни 3 воз. + 1 дете (0-11,99)
Two-bedroom apartment (цена за 4 лица) 135.7 € 197.1 € 299.5 € 192.0 € 184.3 € 192.0 € 167.7 € 135.7 € 4 возрасни 4 возрасни + 1 дете(0-11.99)
Executive room (по лице) 46.1 € 61.4 € 87.0 € 64.0 € 58.9 € 64.0 € 53.8 € 46.1 € 2 возрасни 2 возрасни
Минимум престој 3 ноќи 4 ноќи 3 ноќи 3 ноќи    

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 - 1.99 години бесплатно - спие во кревет
за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години -100%
Дете од 6-11.99 години -50%
Трет Возрасен / Пети возрасен -30%
Цената вклучува:
ноќевање со појадок и вечера на шведска масакористење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба
користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар
користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел - ски лифт - хотел
Цената не вклучува:
Туристичка такса 1€ по лице на ноќ (од 1 год. нагоре)!
Новогодишна вечера - 70 еур по лице / 35 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за Н.Г периодот)
Божиќна вечера 25.12 - 35 еур по лцие / 15 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за 25.12)
Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд
НАПОМЕНА! Check in: 15:00h локално време