• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA PASCALIS (18)

 

На само 400 км.оддалеченост по копнен пат и 2,5 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров Скиjатос.

Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиjатос е со површина од околу 50 км2 има преку 50 плажи со извонредна забава за млади. Плажите Кукунариес, Агиа Параскеви, Трулос, Мегали Амос,Дијамант Бич, Лаларија и многу други оставаат простор за повторно навраќање и убави спомени.

Градот Скиjатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици со брендирана гардероба, кафетерии и дискотеки испреплетено со многубројни туристи од цела Европа, ќе ве опушти и направи задоволни и чекор понапред од сите.


Вила “ПАСКАЛИС“ лоцирана во Трулос на оддалеченост  7 минути од плажата Трулос.Извонредна местоположба со фасцинантен поглед кон морскатра шир.
Плажата Трулос е преубава плажа со ситен песок и постепено задлабочување , тиркизна боја на водата ,лежалки ,таверни …. во непосредна близина има Супермаркет.

Вилата “Паскалис” е лоцирана во туристичкото место Трулос.Од плажата е оддалечена 7 минути пешки.Има трокреветни студија убаво опремени со кујна , тераса и фасцинантен поглед кон морскатра шир.Ја препорачуваме за вистинските сонувачи на убавината.


ЦЕНОВНИК ПО ЛИЦЕ (НОЌЕВАЊЕ СО ПРЕВОЗ)

ЦЕНИ ЗА 7,8 или 9 НОЌИ,АВТОБУС(ШТИП,СКОПЈЕ- ВОЛОС И ОБРАТНО),ТРАЕКТ(ВОЛОС-СКИЈАТОС-ВОЛОС),ТРАНСФЕР(ПРИСТАНИШТЕ-ВИЛА ПРИСТАНИШТЕ) 

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО)

 

15 %  ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 15.12.2019

 

студио бр.6

(1/3)+1

Студиото се наоѓа на први кат ,има еден дупол кревет и еден поединечен.Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две ринли,аспиратор,фрижидер, во истатa соба има клима уред и плакар за алишта. Има можност да се додаде дополнителен кревет на расклопување. Од собата се излегува на тераса со фасцинантен поглед на море. Студиото располага со комотно купатило и WC.

 

Студио бр.7

(1/3)+1

Студиото се наоѓа на први кат ,има еден дупол кревет и еден поединечен.Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две ринли,аспиратор,фрижидер, во истатa соба има клима уред и плакар за алишта. Има можност да се додаде дополнителен кревет на расклопување. Од собата се излегува на тераса со фасцинантен поглед на море. Студиото располага со комотно купатило и WC.

 

Студио бр.9

(1/3)+1

Студиото се наоѓа на први кат ,има еден дупол кревет и еден поединечен.Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две ринли,аспиратор,фрижидер, во истатa соба има клима уред и плакар за алишта. Има можност да се додаде дополнителен кревет на расклопување. Од собата се излегува на тераса со фасцинантен поглед на море. Студиото располага со комотно купатило и WC.

 

Студио бр.10

(1/3)+1

Студиото се наоѓа на први кат ,има еден дупол кревет и еден поединечен.Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две ринли,аспиратор,фрижидер, во истатa соба има клима уред и плакар за алишта. Има можност да се додаде дополнителен кревет на расклопување. Од собата се излегува на тераса со фасцинантен поглед на море. Студиото располага со комотно купатило и WC.

 

НАПОМЕНИ:

Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (7,8 или 9) ноќевања со вклучен:

* автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште, клима уред;

*трето,четврто ,петто или шесто лице плаќаат според табелата;

*1 и 2  (прво и второ) дете до 12 години  плаќаат според табелата;
* дете до 02 години бесплатно (без седиште);

Kога има попуст за рана уплата или ласт минут ,попустот се однесува само за прво и второ лице
Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден;
Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 23:00 часот;
Поаѓање од Скопје на паркингот спроти Холидеј Инн во 23:00 часот;
Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62ден.
Само автобуски превоз Скопје –Волос-Скопје 110 еур за возрасни, 65 еур за деца до 12 год.- повратна автобуска и бродска карта;
Само автобуски превоз  80 еур за возрасни, 45 еур за деца до 12 год. – еден правец и бродска карта;
За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за прво и второ лице, за 3,4,5,6 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;

Напомена: 
Oбезбедено е трансфер од пристаниште-вила-пристаниште на денот на пристигнување и заминување
Во случај на промена на часот на поаѓање/враќање од страна на  бродската компанија,  агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.
ЗДРАВСТВЕНА ПРЕПОРАКА: 1,5  ЧАС ПОСЛЕ ЈАДЕЊЕ ДА НЕ СЕ ИНТЕНЗИВНО ПЛИВА

 

Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 23:00 часот;

Поаѓање од Скопје на паркингот спроти Холидеј Инн во 23:00 часот;