JJ APARTMANI - 10/15 noki (100)

39.989712249040245,23.61279956996441

Локација: Villa JJ Apartments е познат објект, кој се наоѓа во центарот на Пефкохори, на 80 метри од плажата. Во непосредна близина има бројни таверни, маркети, слаткарници. 

Содржина на вилата: Во нашата понуда располагаме со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија на високо приземје и втор кат. Вилата има лифт. На гостите на последниот ден од престојот им е достапен тоалет. Вилата нема паркинг. Вила Џеј Џеј е објект со идеална локација, прекрасно опремени сместувачки единици, кои на гостите им овозможуваат пријатен престој и удобност. 

Опис на собите: Сите студија се опремени со кујна (мини електричен шпорет, фрижидер, садови) наменета за приготвување на лесни оброци, бања, WiFi (слаб проток), користење на климата е вклучена во цената, сеф, ТВ, фен, крпи. Чистење, промена на постелнина и крпи е на секои пет дена.

Цените се дадени во евра

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
JJ
Apartments
TV, AC
1/2 Std 110* 175* 195* 210* 250* 545 570 590 620 650 675 655 600 480 205* 190* 175* 110*
1/3 Std 95* 130* 150* 165* 185* 565 590 610 640 670 695 680 625 540 175* 165* 150* 100*
1/4 Std 80* 105* 120* 135* 155* 625 650 680 710 740 775 760 700 595 145* 135* 125* 90*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

Аранжмани на 15 ноќевања

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07.-31.07.
21.07.-05.08.
26.07.-10.08.
31.07.-15.08.
05.08.-20.08.
10.08

25.08
15.08

30.08
20.08

04.09
25.08

09.09
30.08

14.09
04.09

19.09
14.09

29.09
JJ
ApartmentsTV, AC
1/2 Std 245* 265* 295* 340* 750 825 880 895 965 990 1015 995 940 800 655 290* 265* 185*
1/3 Std 155* 200* 225* 255* 795 855 910 925 995 1020 1045 1030 975 875 760 245* 225* 165*
1/4 Std 145* 160* 180* 210* 870 945 1015 1030 1100 1130 1165 1150 1090 965 830 200* 185* 140*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free
Легенда
  • 1/2std - Двокреветно Студио
  • 1/3std - Трокреветно Студио
  • 1/4 Std - Четерокреветно Студио
  • Free - Бесплатна употреба на клима
– Изборот на кат/спрат, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.
Попусти – FIRST MINUTE:
Нудиме попуст од 17% за готовинско плаќање на целата сума во моментот на резервација, до 30.10.
Нудиме 15% попуст за готовинско плаќање на целата сума во моментот на резервација до 31.01.
За готовински плаќања доделуваме 10% попуст на целата сума при резервација до 28.02.
Нудиме 5% попуст за готовинско плаќање на целиот износ при резервација, до 30.04.

СЕЗОНСКИ СМЕНИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да се обезбеди и се доплаќа по цена од 2 еур/ден.

ВОНСЕЗОНСКИ СМЕНИ СО *

1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.  

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.