• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел CLASS 4* (15)

Хотел “CLASS” 4* - Ксамил

www.class-hotel.com

 

Хотел “CLASS” се наоѓа во Ксамил, оддалечен на 700м. од плажата Ксамил бич и 800м. од плажата Бора-Бора. Од националниот парк Бутринит е оддалечен 3,7км. Во близина на хотелот има повеќе дуќани и ресторани.

Собите се опремени со: клима уред, плакар, работна маса, мал фрижидер, фен, ТВ со рамен екран, дел од собите имаат тераси...

Објектот во својата содржина нуди: ресторан, бар, обезбеден приватен подземен паркинг (бесплатно), рецепција, Wi-Fi (бесплатно)...

 

Тип на соба

 01.05-30.06 

 16.09-30.09

 01.07-14.07 

 15.07-31.08 

 01.09-30.09 

Делукс

двокреветна соба со тераса

40

45

70

40

Фамилијарна соба 

2 спални соби и тераса

68

95

120

95

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 4 години Бесплатно

-Трето лице над 4 год. плаќа 10 евра на ден

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).