• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA CAPRI (62)

 

Локација : 20м од плажа-центарот на Полихроно, веднаш на 20м позади бившиот JEAN MARY HOTELOT кој се наоѓа на сама плажа.. Вила ‘CAPRI’ располага со 1/3+1 апартмани Апартманите се наоѓаат на прв кат и се составени од една спална со еден дупли кревет и еден единечен и во кујната усте еден кревет на расклопување.Кујната е комплет опремена со садови за соодветниот број на лица и оваа година решоата се заменети со нови мини електрични шпорети, купатило со туш,ТВ, интернет и клима која е вклучена во цената.Апартманите располагаат со 2 балкона, еден од кај кујната и еден од кај спалната.

Координати: 40.017480

 

За резервациите со “Early booking” е потрбно 50% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање, во спротивно направените резервации ќе бидат наплатени по редовни цени.Во случај на отказ сумата од 50% не се враќа.

 

ПЕРИОД НОЌЕВАЊА 1/3 +1

 

Плаќањето е во денарска противвредност 1 евро=62 денари

 За 2 последователни смени , на втората смена следува 7% попуст

 З резервациите по редовна цена се уплаќа 30% од вредноста на аранжманот , аостатокот најдоцна 15 дена пред реализација на аранжманот.

 Во цената не е вклучен превозот.


ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ:

 06.00час.- СКОПЈЕ(Автобуска постројка пред Т.Ц.БИСЕР-Аеродром)-35€

 06.40час.-ВЕЛЕС (бениска МАКПЕТРОЛ-горе на автопат)-35€

 07.20час.-НЕГОТИНО (бензиска пумпа Неготино)-35€

 08.00час.- Граничен премин( бензиска пумпа Шимово)-€

 Деца 2-12г.- 25€  Деца 0-1,99год-бесплатно- не користат седиште

 

НАПОМЕНА:

 Патниците слегуваат на најблиската локација до вилите каде може автобусот да сепаркира

 Влегување во апартманите е во 14.00 часот, а последниот ден при напуштање најдоцна во 10.00 часот

 При сместување се влегува во чисти соби и за време на престојот сами се грижите за хигиената

 При напуштање должни сте апартманите да ги оставите во пристојно чисти

 Во случај на причинета штета за време на престојот , корисникот ја надоместува штетата на лице место.

 За изгубен клуч се наплаќа 5-10€ во зависност од бравата на вратата