• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

SOKOL 3*

 

Hotel Sokol се наоѓа блиску до центарот на Боровец и на само 600 м од гондолата. Овој бутик хотел нуди 10 двокреветни соби со помошен кревет и 2 апартмани.

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-20% за уплати до 15.10.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020

 

Во цената е вклучено:
- Фитнес, надворешен паркинг, интернет.

Во цената НЕ е вклучено :
- Туристичка такса за престој, 1€ на ден за возрасни и деца ( 2-12 г.)
Доплата за baby cot 3€
- Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 65€ / возрасен, 33€/ дете (2-12 г.)
- Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 25€ / возрсен , 12,5€ / дете (2-12г)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -20% за улати до 15.10.2019 -15 % за уплати до 31.10.2019, -10 % за уплати до 30.11.2019
2)  7=5, 14=10 за влез во хотел во период 01.12-18.12.2019 & 04.03-31.03.2020., Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите  не се комбинираат.

Максимален број на лица:  DBL standard ( 2+1 )

Минимум престој 4 ноќевања во периодот 28.12.2019-01.01.2020