• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Desert Rose Resort ***** (22)

 

На само петнаесет минути возење од аеродромот во Хургада и 16 км од центарот на Хургада, беспрекорната километарска плажа на хотелот Desert Rose и идиличната 40.000 м2 природна лагуна со златен песок, е локација за уживање во уникатен дел на приватна плажа, која нуди прекрасна околина за забавни активности или едноставно уживање во неверојатната континентална клима на Црвеното Море во текот на целата година.

Desert Rose e 5* ресорт со површина од 300.000 м2 , кој за сместување на своите гости нуди спектакуларен избор на 872 пространи соби и 40 апартмани, со прекрасни погледи на убавите градини, базени, aqua park, лагуната и морето. Собите и клуб апартманите имаат балкон/ тераса и дневна соба. Услугите се достапни во сите соби и апартмани, за ваш удобен и опуштен престој.

Стандардните соби се со површина од 32 м2, а апартманите се со површина од 64 м2.

На гостите им се нуди неограничена посета на нашите специјализирани ресторани во текот на нивниот престој (потребна е претходна резервација):

• The Palm Restaurant (главен ресторан) на база шведска маса служи доручек, ручек и 7 различни вечери во текот на енделата, како и доцна вечера 
• La Dolce Vita (Италијански ресторан кој служи традиционална италијанска кујна)
• Il Delfno (служи свежа морска храна)
• Fatoosh (традиционална либанска кујна)
• El Ranchero (традиционална мексичка кујна)

Низа барови се достапни за служење на широк избор на пијалоци, коктели, закуски и оброци:
• Bar Tropicana
• Club Soda Bar
• Sunset Bar
• Blue Lagoon Bar
• The Sand Bar
• Sea Breeze Bar
• The Rosebar Lounge
• Harry’s Pub
• Stars Discotheque Bar
• Bella Vista Bar
• Ali Baba (служи наргиле и ориентални пијалоци со доплата)
• Room Service 24 hours (со доплата)


• 3 тениски терени (осветлување и опрема се достапни за изнајмување)
• Загреан базен 1,250 m2 погоден за деца
• Олимписки базен 1,500 m2 (интернационални мерки)
• Релаксирачки базен 2,375 m2
• 1,200 метри песочна приватна плажа со чадори, лежалки и душеци.
• Повеќејазичен тим за анимација
• Аеробик
• Фитнес центар
• Сауна
• Масажа
• Спа
• Турска бања
• Пинг Понг
• Одбојка на плажа
• Повеќенаменски терен
• Едрење
• Кајакарство
• Центар за нуркање
• Aqua Park
• Шах
• Пикадо
• Билјард
• Секојдневни забавни анимации
Other Services
• Машина за перење алишта
• Центар за убавина
• Шопинг центар
• Бесплатна Wi-Fi конекција на јавни места

Појадок - 07:00 h - 10:00 h 
Ручек 13:00 - 15:00 h
Вечера 18:30 - 21:30 h
Доцна вечера 22:30 - 00:30 h

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

ПРОМОТИВНИ ПАКЕТ ЦЕНИ

Цена со пресметан EB попуст кој важи за резервации до 31.01
Уплата при резервација 50%

 

Desert Rose Hotel 5* 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
DBL Standard Garden Room 512 512 512 522 540 540 540 540 540 540 540 540 540 540 540 540 512
2 adl 1025 1025 1025 1043 1081 1081 1081 1081 1081 1081 1081 1081 1081 1081 1081 1081 1025
2 adl + 1 chd (2-13.99) 1320 1320 1320 1338 1376 1376 1376 1376 1376 1376 1376 1376 1376 1376 1376 1376 1320
2 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1615 1615 1615 1633 1671 1671 1671 1671 1671 1671 1671 1671 1671 1671 1671 1671 1615
2 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1724 1724 1724 1748 1794 1794 1794 1794 1794 1794 1794 1794 1794 1794 1794 1794 1724
DBL Standard Pool View 526 526 526 536 554 554 554 554 554 554 554 554 554 554 554 554 526
2 adl 1053 1053 1053 1071 1109 1109 1109 1109 1109 1109 1109 1109 1109 1109 1109 1109 1053
2 adl + 1 chd (2-13.99) 1348 1348 1348 1366 1404 1404 1404 1404 1404 1404 1404 1404 1404 1404 1404 1404 1348
2 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1643 1643 1643 1661 1699 1699 1699 1699 1699 1699 1699 1699 1699 1699 1699 1699 1643
2 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1759 1759 1759 1782 1829 1829 1829 1829 1829 1829 1829 1829 1829 1829 1829 1829 1759
DBL Standard Side Sea View 536 536 536 545 564 564 564 564 564 564 564 564 564 564 564 564 536
2 adl 1071 1071 1071 1090 1127 1127 1127 1127 1127 1127 1127 1127 1127 1127 1127 1127 1071
2 adl + 1 chd (2-13.99) 1366 1366 1366 1385 1422 1422 1422 1422 1422 1422 1422 1422 1422 1422 1422 1422 1366
2 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1661 1661 1661 1680 1717 1717 1717 1717 1717 1717 1717 1717 1717 1717 1717 1717 1661
2 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1782 1782 1782 1806 1852 1852 1852 1852 1852 1852 1852 1852 1852 1852 1852 1852 1782
SGL Standard Garden Room 620 620 620 633 661 661 661 661 661 661 661 661 661 661 661 661 620
1 adl + 1 chd (2-13.99) 915 915 915 928 956 956 956 956 956 956 956 956 956 956 956 956 915
1 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1210 1210 1210 1223 1251 1251 1251 1251 1251 1251 1251 1251 1251 1251 1251 1251 1210
1 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1373 1373 1373 1393 1435 1435 1435 1435 1435 1435 1435 1435 1435 1435 1435 1435 1373
SGL Standard Pool View 643 643 643 657 685 685 685 685 685 685 685 685 685 685 685 685 643
1 adl + 1 chd (2-13.99) 938 938 938 952 980 980 980 980 980 980 980 980 980 980 980 980 938
1 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1233 1233 1233 1247 1275 1275 1275 1275 1275 1275 1275 1275 1275 1275 1275 1275 1233
1 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1407 1407 1407 1428 1470 1470 1470 1470 1470 1470 1470 1470 1470 1470 1470 1470 1407
SGL Standard Side Sea View 657 657 657 671 699 699 699 699 699 699 699 699 699 699 699 699 657
1 adl + 1 chd (2-13.99) 952 952 952 966 994 994 994 994 994 994 994 994 994 994 994 994 952
1 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1247 1247 1247 1261 1289 1289 1289 1289 1289 1289 1289 1289 1289 1289 1289 1289 1247
1 adl + 2 chd (2-13.99)(2 - 13.99) 1428 1428 1428 1449 1491 1491 1491 1491 1491 1491 1491 1491 1491 1491 1491 1491 1428
TRL Standard Garden Room 503 503 503 512 531 531 531 531 531 531 531 531 531 531 531 531 503
3 adl 1509 1509 1509 1537 1593 1593 1593 1593 1593 1593 1593 1593 1593 1593 1593 1593 1509
3 adl + 1 chd (2-13.99) 1804 1804 1804 1832 1888 1888 1888 1888 1888 1888 1888 1888 1888 1888 1888 1888 1804
TRL Standard Pool View 517 517 517 526 545 545 545 545 545 545 545 545 545 545 545 545 517
3 adl 1551 1551 1551 1579 1635 1635 1635 1635 1635 1635 1635 1635 1635 1635 1635 1635 1551
3 adl + 1 chd (2-13.99) 1846 1846 1846 1874 1930 1930 1930 1930 1930 1930 1930 1930 1930 1930 1930 1930 1846
TRL Standard Side Sea View 526 526 526 536 554 554 554 554 554 554 554 554 554 554 554 554 526
3 adl 1579 1579 1579 1607 1663 1663 1663 1663 1663 1663 1663 1663 1663 1663 1663 1663 1579
3 adl + 1 chd (2-13.99) 1874 1874 1874 1902 1958 1958 1958 1958 1958 1958 1958 1958 1958 1958 1958 1958 1874

 

Редовен ценвоник за сезона (објавен на 05.12.2019)

Desert Rose Hotel 5* 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
DBL Standard Garden Room 585 585 585 598 623 623 623 623 623 623 623 623 623 623 623 623 585
2 adl 1171 1171 1171 1196 1245 1245 1245 1245 1245 1245 1245 1245 1245 1245 1245 1245 1171
2 adl + 1 chd (2-13.99) 1466 1466 1466 1491 1540 1540 1540 1540 1540 1540 1540 1540 1540 1540 1540 1540 1466
2 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1761 1761 1761 1786 1835 1835 1835 1835 1835 1835 1835 1835 1835 1835 1835 1835 1761
2 adl + 2 chd (2-13.99)(2 - 13.99) 1907 1907 1907 1938 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 1907
DBL Standard Pool View 604 604 604 616 641 641 641 641 641 641 641 641 641 641 641 641 604
2 adl 1208 1208 1208 1233 1283 1283 1283 1283 1283 1283 1283 1283 1283 1283 1283 1283 1208
2 adl + 1 chd (2-13.99) 1503 1503 1503 1528 1578 1578 1578 1578 1578 1578 1578 1578 1578 1578 1578 1578 1503
2 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1798 1798 1798 1823 1873 1873 1873 1873 1873 1873 1873 1873 1873 1873 1873 1873 1798
2 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1953 1953 1953 1984 2046 2046 2046 2046 2046 2046 2046 2046 2046 2046 2046 2046 1953
DBL Standard Side Sea View 616 616 616 629 654 654 654 654 654 654 654 654 654 654 654 654 616
2 adl 1233 1233 1233 1258 1307 1307 1307 1307 1307 1307 1307 1307 1307 1307 1307 1307 1233
2 adl + 1 chd (2-13.99) 1528 1528 1528 1553 1602 1602 1602 1602 1602 1602 1602 1602 1602 1602 1602 1602 1528
2 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1823 1823 1823 1848 1897 1897 1897 1897 1897 1897 1897 1897 1897 1897 1897 1897 1823
2 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1984 1984 1984 2015 2077 2077 2077 2077 2077 2077 2077 2077 2077 2077 2077 2077 1984
SGL Standard Garden Room 728 728 728 747 784 784 784 784 784 784 784 784 784 784 784 784 728
1 adl + 1 chd (2-13.99) 1023 1023 1023 1042 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1023
1 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1318 1318 1318 1337 1374 1374 1374 1374 1374 1374 1374 1374 1374 1374 1374 1374 1318
1 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1536 1536 1536 1563 1619 1619 1619 1619 1619 1619 1619 1619 1619 1619 1619 1619 1536
SGL Standard Pool View 759 759 759 778 815 815 815 815 815 815 815 815 815 815 815 815 759
1 adl + 1 chd (2-13.99) 1054 1054 1054 1073 1110 1110 1110 1110 1110 1110 1110 1110 1110 1110 1110 1110 1054
1 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1349 1349 1349 1368 1405 1405 1405 1405 1405 1405 1405 1405 1405 1405 1405 1405 1349
1 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1582 1582 1582 1610 1666 1666 1666 1666 1666 1666 1666 1666 1666 1666 1666 1666 1582
SGL Standard Side Sea View 778 778 778 797 834 834 834 834 834 834 834 834 834 834 834 834 778
1 adl + 1 chd (2-13.99) 1073 1073 1073 1092 1129 1129 1129 1129 1129 1129 1129 1129 1129 1129 1129 1129 1073
1 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1368 1368 1368 1387 1424 1424 1424 1424 1424 1424 1424 1424 1424 1424 1424 1424 1368
1 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1610 1610 1610 1638 1694 1694 1694 1694 1694 1694 1694 1694 1694 1694 1694 1694 1610
TRL Standard Garden Room 573 573 573 585 610 610 610 610 610 610 610 610 610 610 610 610 573
3 adl 1719 1719 1719 1756 1831 1831 1831 1831 1831 1831 1831 1831 1831 1831 1831 1831 1719
3 adl + 1 chd (2-13.99) 2014 2014 2014 2051 2126 2126 2126 2126 2126 2126 2126 2126 2126 2126 2126 2126 2014
TRL Standard Pool View 592 592 592 604 629 629 629 629 629 629 629 629 629 629 629 629 592
3 adl 1775 1775 1775 1812 1887 1887 1887 1887 1887 1887 1887 1887 1887 1887 1887 1887 1775
3 adl + 1 chd (2-13.99) 2070 2070 2070 2107 2182 2182 2182 2182 2182 2182 2182 2182 2182 2182 2182 2182 2070
TRL Standard Side Sea View 604 604 604 616 641 641 641 641 641 641 641 641 641 641 641 641 604
3 adl 1812 1812 1812 1849 1924 1924 1924 1924 1924 1924 1924 1924 1924 1924 1924 1924 1812
3 adl + 1 chd (2-13.99) 2107 2107 2107 2144 2219 2219 2219 2219 2219 2219 2219 2219 2219 2219 2219 2219 2107

 

Цените се дадени по соба и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет)
Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
Дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот

Цената не вклучува:

Египетска влезна виза - за патници со македонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.
Цената на визата е 26$ и истата се плаќа при резервација
Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите
Патничко осигурување
Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.

 

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ | 7 дена -ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ | 7 дена - 6 ноќевања 6 ноќевања

1 ден | Скопје - Хургада
Состанок на аеродромот во Скопје, 2 часа пред времето на полетување.
Директен лет за Хургада. Слетување во Хургада во раните утрински часови. Средба со претставниците на агенцијата, асистенција за вадење на виза и трансфер со автобус до избраниот хотел.
Сместување во хотел според правилата на хотелот (најчесто после 14:00 часот). Започнување на хотелските услуги и прво ноќевање
2 - 6 ден | Хургада
Денови за одмор во Вашиот хотел на база на избраната услуга.
Ве молиме при резервација побарајте во агенцијата опис на All inclusive / Ultra All Inclusive услугата за Вашиот хотел
Можност за факултативни излети во организација на локалната партнер агенција на агенцијата.
Можност за дополнителни активности во рамките на хотелот (пр. нуркање)
7 ден | Хургада - Скопје
Појадок и одјавување од хотел според предвиденото време од страна на хотелот (најчесто од 10:00 до 12:00) после што завршуваат пансионските услуги.
Слободно време (можност за користење на хотелските содржини, без вклучени оброци и пијалок)
Превземање од хотел и трансфер до аеродром во вечерните часови. Точното време на превземање од хотел ќе ви биде кажано од представниците на локалната партнер агенција.
Пристигнување во Скопје во раните утрински часови наредниот ден
ПРОЦЕСИРАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА
За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот или ако е поинаку наведено на самата понуда која соджи одреден вид на попуст.
После уплатата барањето се процесира и потрврда од хотелот се добива 24 до 48 работни часа.
Доколку Вашето барање биде потврдено ќе добиете известување за истото после што настапува периодот за доплата на Вашиот аранжман и добивање на потребните документи.
Во случај да не биде потврден избраниот хотел, ќе Ви биде предложен друг соодветен хотел. Доколку не Ви одговара дадената алтернатива имате право на целосен повраток на уплатените средства.
НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ
За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот. Целосната доплата на аранжманот е до 14 дена пред денот на поаѓање.
Резервациите кои се прават по Eearly booking или друг тип на попуст подлежат на друг тип на плаќање кој е наведен на секој хотел /понуда при правење на резервацијата.
Доколку резервацијата се прави во период пократок од 21 ден пред почетокот на аранжманот, барање за резервација се прави со 100% уплата.
Не придржувањето на правилата за плаќање за резервации со попуст значи губење на истиот и цената на аранжманот ќе биде променета согласно правилата за плаќање без попуст.
ОПШТИ НАПОМЕНИ и ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ
Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното време на полетување. Сите времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат.
Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. 
Визи - патниците кои не се македонски државјани се должни сами да се информираат за визниот режим за Египет / Хургада.
На чартер летот за Хургада е дозволен еден багаж од 20кг по лице (платежен авио билет). Во случај на надминување на дозволените килограми за багаж организаторот нема одговорност доколку авио компанијата одлучи да му наплати на патникот за надминатите килограми.
Во рачен багаж не е дозволено да се носат остри предмети и течности кои надминуваат 50ml, гелови, спреј или пена.
ИЗГУБЕН БАГАЖ: Ако вашиот багаж е изгубен или оштетен, по пристигнувањето на аеродромот, информирајте го агентот на авио компанијата и локалниот претставник на партнер агенцијата на аеродром за да Ви помогнат да ги пополните потребните формулари. За обештетување во случај на оштетен или целосно изгубен багаж е надлежна авио компанијата.
ТРАНСФЕРИ ОД / ДО АЕРОДРОМ: по пристигнување на аеродромот претставник на партнер агенцијата ќе ве пречека и ќе ве упати до автобусот (минибус, такси) за превоз до резервираниот хотел. Обврска на патникот е да се грижи за својот багаж да биде внесен во превозното срество за трансфер.
Времето на враќање од хоте ќе биде навремено истакнато во Вашиот хотел. Ако оваа информација не е истакната Ве молиме да го контактирате претставникот на локалната партнер агенција. Ве молиме да бидете на рецепција во хотел 15 минути пред закажаното време за трансфер. Пред тоа треба да го предадете клучот од собата и доколку имате клуч од сеф, проверете ги патните документи и платете ги вашите сметки.
ЦЕНА ЗА ДЕЦА: Цената за деца е валидна само при сместување со две полноплатежни лица.
• Дете до 2 години. Бесплатно. Детето на оваа возраст нема седиште во авион или кревет во хотел.
• Детето кое има бесплатно сместување плаќа само износот на авионската карта и трансфер и има седиште во авионот, трансферот, но е можно да нема сопствен кревет.
• Детето кое има попуст ги има сите услуги од програмата, но наместо редовно легло има дополнително легло.
ЗАБЕЛЕШКА: При правењето на резервација задолжително е да се наведе датумот на раѓање на детето кое патува. Хотелот го задржува правото на лице место да наплати трошоци кои произлегуваат од неточно дадени податоци на патниците.
Патниците не можат да бараат намалување на цената за оброк што не можат да го искористат во случај на рани утрински или доцни вечерни летови, како и за неискористени оброци при пријавување на екскурзии. На рецепција во хотел може да е информирате дали постои можност да ви бидат подготвени ланч пакети во денови кога ќе бидете на екскурзија.
Категоризацијата на хотелите е врз основа на категориите во договорот помеѓу организаторот на патувањето и локалниот партнер. Во случај на ненајавена промена организаторот не сноси одговорност.
Видот и квалитетот на храната зависат од категоријата на хотелот и организаторот нема влијание на истата.
Распределбата на соби во хотелот врши исклучиво рецепцијата по пристигнување во хотелот. Организаторот не може да влијае на спратот, позицијата на собата или големината на креветите, освен во случај кога се однапред дефинирани / објавени, или има доплата за истите.  Сите Ваши дополнителни барања и желби ќе бидат испратени до партнерите, но агенцијата не го гарантира исполнувањето на истите.
Дополнителни легла: тие се речиси секогаш со помали димензии од стандардните кревети и се на расклопување од метална или дрвена конструкција или фотељи на отварање што може да влијае на комодитетот во Вашата соба. 
Сместување во хотел: За сместувањето на патниците задолжен е придружникот / представникот од локалната партнер агенција. Еден хотелски ден како и услугите во истиот се смета од 14:00 час од денот на важоста на аранжманот, најдоцна до 12:00 часот на пладне на последниот ден на аранжманот, без разлика кога (во зависност од саатниците на летот, на кои организаторот не може да влијае) гостинот ќе влезе / излезе од хотелот. Секое користење на собите и услугите во хотелот, првиот ден пред 14:00 час / последниот ден по 12:00 час се подлежни на дополнителни трошоци кои ги наплаќа хотелот. За периодот од напуштањето на собите до моментот за трансфер до аеродром, секогаш се обезбедува простор за складирање на багажот.   Ако сакате да ја задржите собата подолго потребно е да се информирате на рецепција дали постои таква можност и исто така плаќањето за оваа услуга се прави дирекно во хотел.
All inclusive - Се вклучено: Ве молиме во агенцијата да побарате информации за деталниот концепт на услугата се вклучено на Вашиот избран хотел.
Постои можност  некои од содржините на хотелот во одреден момент да не се функционални поради објективни причини за што организаторот на патувањето нема одговорност. Во хотелите кои служат храна на принцип шведска маса постои можност поради недовоен број гости, услугата да се врши на основа на мени, кое не се смета за промена на аранжманот.
КЛИМА УРЕД: Функционирањето на клима уредот во хотелот зависи од сезоната и од деловната политика на хотелот. 
ПАТНИ ДОКУМЕНТИ: Авионските билети, ваучерите и информативно писмо ќе Ви бидат дадени на аеродром (2 часа пред полеување) од страна на аеродромскиот претставник на агенцијата. По превземањето на билетите мора да наравите чекирање на шалтерот на авио превозникот, предавање на багаж и пасошка контрола.
Планирајте го времето за патување до аеродром, поради можни сообраќајни метежи, работи на пат и слични. Агенцијата нема да биде одговорна доколку патникот не стигнал навреме на аеродром за да се пријави на летот. Во овој случај се применуваат правилата за отказ на ОПШТИТЕ ПРАВИЛА ЗА ПАТУВАЊЕ - како да сте се откажале од патувањето на самиот ден на патување при што пеналите се 100%.
Организаторот на патување не е овластен да ја проценува важноста на патните и други документи. Ве молиме проверете ги Вашите патни документи дали имаат важност најмалку 6 месеци од последниот датум на Вашиот престој, односно датумот на враќање назад во Македонија.
Ве молиме информирајте се во агенцијата за деталите на патничко осигурување.
ПРЕДСТАВНИК ОД ЛОКАЛНАТА ПАРТНЕР АГЕНЦИЈА: Представниците зборуваат на англиски јазик и тие се должни да ги пречекаат и испратат патниците во Хургада и да ги посетат во одредени денови за давање на дополнителни информации за факултативни излети или евентуална помош која им е потрена на патниците (усугите на претставникот не подразбираат целодневно или секојдневно доаѓање во Вашиот хотел).
Во случај на несоодветно сместување или било каков друг проблем Ве молиме да го известите представникот на првиот инфо состанок или по телефон веднаш по настанувањето на проблемот. Напоменуваме дека поплаки за кои агенцијата ќе дознае последниот ден од престојот или после враќање од патувањето нема да бидат разглдувани.
Ве молиме во случај на било каква инцидентна ситуација (кражба, сообраќајна несреќа и слично) да се обратите до надлежните органи во Хургада. Организаторот на патувањето со својата партнер агенција единствено може да Ви помогне како посредник помеѓу Вас и надлежните органи.
ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Пријавувањето и плаќањето на истите се врши на лице место.
ОСТАНАТИ ЗАБЕЛЕШКИ
* Доколку не се оствари минималниот број на патници,организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети. 
* Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на монетарниот пазар или промена на цените на сместувањето или на превозот, да ја промени и цената на аранжманот или да воведе задолжителна доплата. 
* Краен рок за отказ на аранжманот од страна на организаторот е 7 дена пред патувањето. 
* Организаторот го задржува правото на промени во програмата кои се однесуваат на распоредот на одредени содржини поради објективни околности.