NANNI APARTMANI - 10/15 noki (100)

Локација: Се наоѓа на 500м од центарот на Пефкохори и на десет минути пешачење од плажа. Во близина на вилата има два големи супермаркети како и неколку пекари и кафулиња.

Содржина на вилата: Вилата располага со четворокреветни апартмани и студија кои се модерно опремени со посебни влезови. Сместувачките единици се наоѓаат на високо приземје и на кат. Вилата нема обезбеден паркинг.

Содржина на собите: Сите апартмани имаат брачен кревет во спалната соба и кревет на извлекување или аголна гарнитура во дневната соба. Студиото има француски кревет и кревет на извлекување. Апартманите имаат мала трпезариска маса и кујна (шпорет со фурна, аспиратор, мал фрижидер, садови). Сите сместувачки единици имаат тераса со седење, клима вклучена во цената, LCD телевизор, бесплатен Wi-Fi, бања со туш, крпи. Чистење, промена на крпи и постелнина е за 5 дена.


АРАЖМАНИ НА 10 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
Vila
Nanni
TV, AC
1/2 Std 90* 135* 160* 190* 225* 475 525 575 605 635 655 650 605 505 225* 205* 185* 125*
1/3 Std 75* 100* 120* 140* 160* 480 530 580 610 645 665 655 610 525 170* 155* 140* 95*
1/4 Std 65* 85* 100* 115* 130* 485 535 585 620 655 675 665 615 545 140* 130* 115* 85*
1/4 App 75* 100* 115* 130* 145* 565 615 665 700 735 755 745 695 615 155* 145* 130* 95*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

АРАЖМАНИ НА 15 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07.-31.07.
21.07.-05.08.
26.07.-10.08.
31.07.-15.08.
05.08.-20.08.
10.08

25.08
15.08

30.08
20.08

04.09
25.08

09.09
30.08

14.09
04.09

19.09
14.09

29.09
Vila
Nanni
TV, AC
1/2 Std 185* 215* 250* 305* 655 745 830 875 940 965 990 975 935 825 695 315* 285* 205*
1/3 Std 135* 160* 185* 215* 670 755 835 885 955 980 1000 990 945 850 740 235* 210* 155*
1/4 Std 110* 130* 150* 175* 690 760 845 895 965 995 1015 1000 955 870 770 190* 175* 130*
1/4 App 135* 155* 175* 200* 800 880 965 1010 1090 1115 1135 1125 1075 985 870 215* 195* 150*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free
Легенда
  • 1/2 Std – Двокреветно студио;
  • 1/3 Std – Трокреветно студио;
  • 1/4 Std – Четворокреветно студио;
  • 1/4 App - Четворокреветен апартман;
  • Free - Бесплатна употреба на клима

– Изборот на кат/спрат, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.


 Попусти – FIRST MINUTE:
Нудиме попуст од 17% за готовинско плаќање на целата сума во моментот на резервација, до 30.10.
Нудиме 15% попуст за готовинско плаќање на целата сума во моментот на резервација до 31.01.
За готовински плаќања доделуваме 10% попуст на целата сума при резервација до 28.02.
Нудиме 5% попуст за готовинско плаќање на целиот износ при резервација, до 30.04.


СЕЗОНСКИ СМЕНИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да се обезбеди и се доплаќа по цена од 2 еур/ден.

ВОНСЕЗОНСКИ СМЕНИ СО *

1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.  

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.


*Цените со ѕвездичка се цени за пакет аражман за сместување и превоз по особа.