• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA HRISTO (67)

Вила Христо се наоѓа на само 60 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на градот. Располага со трокреветни студија со можност за дополнително легло, кои се наоѓаат на прв и втор кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима,WI-FI .

Климата е вклучена во цената***

ТерминНоќевања1/3  студио1/3+1 студио

18.06 - 25.06

7

209

249

25.06 - 02.07

7

219

279

02.07 - 09.07

7

279

319

09.07 - 16.07

7

279

319

16.07 - 23.07

7

285

325

23.07 - 30.07

7

299

339

30.07 - 06.08

7

299

339

06.08 - 13.08

7

299

339

13.08 - 20.08

7

299

339

20.08 - 27.08

7

279

325

27.08 - 03.09

7

249

289

03.09 - 10.09

7

209

249

 

 Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања.


 НАПОМЕНИ:
- За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;

- Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
- Климата е вклучена во цената;
- Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
- За хигиената на собите се грижат гостите;
- За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.


ПОПУСТИ:
- За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;

- Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!


ПЛАЌАЊЕ:
-  Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд;

-  Уплата при резервација 50% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
-  За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.


 Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата 


ПРЕВОЗ:


Град на поаѓање
Место на поаѓањеВреме на поаѓање

Велес

Макпетрол кружен тек

22:00

Скопје

Хотел Вип

22:30

Тетово

Макпетрол на излез

23:15

Гостивар

Бунар петрол

24:45

Кичево

Лук Оил бензинска

00:45

Кавадарци

Спроти Сетек (кружен)

22:50

Штип

Пред нова пошта

21:40

Прилеп

Салида

23:50

Битола

Спортска сала

00:30

Ресен

Автобуска

01:00

Охрид

Макпетрол

01:45

Струга

Нептун

02:00

*Пристигнување во ВАЛОНА, САРАНДА И КСАМИЛ секој ПЕТОК
*Поаѓање од МАКЕДОНИЈА ден претходно


Скопје-Валона- 45 €

Скопје-Саранда – 55€
Скопје-Ксамил- 55 €
Деца од 2-11,99год: -10€ од цената на возрасен 


Тетово / Гостивар – Валона – 40 €
Тетово / Гостивар – Саранда – 50 €
Тетово / Гостивар – Ксамил – 50 €
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен


Битола / Ресен / Кичево -Валона- 40 €
Битола / Ресен / Кичево -Саранда – 50€
Битола / Ресен / Кичево -Ксамил- 50 €
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен


Охрид / Струга -Валона- 30 €
Охрид / Струга -Саранда – 40€
Охрид / Струга -Ксамил- 40 €
Деца од 2-11,99год: -10 € од цената на возрасен


Трансфер од Штип и Кавадарци до Битола + 10 еу по патник
Трансфер од Прилеп до Битола + 5 еур по патник
Трансфер од Велес до Скопје + 10 еу по патник


*Патниците треба да бидат на договорено место 15 минути пред поаѓање
*Патниците ќе бидат контактирани ден пред поаѓање
*Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме
*Превозот ги слегува патниците до најблиска локација каде може да се паркира автобус


Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин ЌАФАСАН-Струга и може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или со ПАСОШ !!!
Поаѓање од АЛБАНИЈА кон МАКЕДОНИЈА секој ПЕТОК
Поаѓање од  Ксамил – 13:00 часот / Tirana Bank

Поаѓање од Саранда – 13:30 часот / Hotel Butriniti
Поаѓање од Валона – 16:30 часот / Hotel Primavera