• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

GUEST HOUSE JUNIOR

 

Локација: на Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на 1070м надморска височина
Содржини: 28 соби, Спа центар (релаксирачки базен 2x4m,  сауна, џакузи, соба за масажа, ...), сопствена ски патека за почетници – 400м, ски услуги, Ресторан „For Seasons”, a la carte “Vicenzo” ресторан, конференциска сала, 2 сали за состаноци, дискотека, приватен паркинг, фитнес центар, тениски терени, игралиште за кошарка, одбојка,ракомет и фудбал, мини маркет, менувачница...
Економик соби: 17м2 за макс. 2 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина
Стандардни соби: 22-24м2 за макс. 3 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина
Комфорт соби: 27-32,5м2 за макс. 4 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина
Фамилијарни соби: 42м2 за макс. 4 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина
Пријателски соби: 41м2 за макс. 5 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина


*Цените се изразени во € по соба/ноќ (за наведениот број на лица),за уплати во денарска противвредност (1€=62 мкд)

Цената вклучува:
- Цена по соба, ноќевањата се наведени  во табелата кај мин.ноќевања.
- Сместување на база ноќевање со појадок
- Хотелско осигурување
- Јавен паркинг (доколку има места, вкупно за 70 возила)               
- Wi-Fi (безжичен интернет) во лоби
- Ски остава
- Анимација за деца во попладневните часови
                                                               
Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):

- Tакса за престој која за возрасни изнесува 1€ по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. 0,5€ по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.

Можност за користење на услуги со доплата:
- Ски бус до центарот на Копаоник
- Ски карта за терените на Хотел Јуниор, ски опрема и ски инструктор
- Услуга за полупансион  
- Користење на спа центар: базен 2x4 м, сауна, џакузи, амам...
- Теретана
- Останати анимации: билијард, статичен фудбал, пинг понг, мал хокеј...


Попусти и доплати:
- 1 Дете од 0-6 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО, 2 дете 0-6г и дете од 7-14 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – 10 € по ден/ноќевање со појадок


Услови за отказ на резервација:
- Отказ на резервација се прави со уредно пополнет записник за отказ на аранжманот и причините за истиот.
- Пенали за отказ на резервација се плаќаат во зависоност од датумот на откажување на резервацијата и периодот пред почнување на истата според следните услови:
- 5% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период до 45 дена пред почетокот на аранжманот.
- 10% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 44-30 дена пред почетокот на аранжманот.
- 20% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 29-20 дена пред почетокот на аранжманот.
- 40% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 19-15 дена пред почетокот на аранжманот.
- 80% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 14-10 дена пред почетокот на аранжманот.
- 90% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 9-6 дена пред почетокот на аранжманот.
- 100% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отка во период помеѓу 5-0 дена пред почетокот на аранжманот.
* Хотелот ќе наплати 100% од износот на резервацијата и во случај доколку патниците порано го напуштат од датумот на check out.