• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA TASULA (74)

 

Вила “Тасула” се наоѓа на една од најдобрите локации во Полихроно и e oдалечена на 50м од плажа.Од центарот на градот е одалечена околу 200м. Вилата располага со 3 апартмани, во секој од апартманите има 2 соби, едната спална соба со брачен кревет и во другата соба софа со кревет на извлекување кој што е во кујната и паркинг кој се наоѓа пред вилата. Собите се наоѓаат на приземје.
Гостите кој престојуваат се одговорни за хигиената во собите за време на престојот, додека менување на постелнината е еднаш неделно на пристигнувањето.
Во собите има комплетна опремена кујна за онолку лица колку што има кревети , тоалет, голема тераса за сите апартмани, Wi-fi и ТV.

 

Доколку имате потешкотии да стигнете до вилата,ве молиме користете ги кординатитe
Кординати:40.015580, 23.532571

 

ЦЕНИ:

 

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице,освен во ПРОМО термините.
– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;

 

ТЕРМИНИ

НОЌИ

АПП 1/2+2
(МАКС.4 ЛИЦА)

ПОПУСТ 20% до 31.12

19.05-26.05.2019 промо

7

79

63

26.05-02.06.2019 промо

7

89

71

02.06-09.06.2019

7

119

95

09.06-16.06.2019

7

165

132

16.06-23.06.2019

7

189

151

23.06-30.06.2019

7

199

159

30.06-07.07.2019

7*

389

311

07.07-14.07.2019

7*

419

335

14.07-21.07.2019

7*

439

351

21.07-28.07.2019

7*

439

351

28.07-04.08.2019

7*

439

351

04.08-11.08.2019

7*

439

351

11.08-18.08.2019

7*

419

335

18.08-25.08.2019

7*

389

311

25.08-01.09.2019

7

189

151

01.09-08.09.2019

7

149

119

08.09-15.09.2019

7

109

87

15.09-22.09.2019 промо

7

89

71

22.09-29.09.2019 промо

7

79

63

 

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице,освен за ПРОМО термините.

– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;

 

НАПОМЕНА:

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни

– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

– Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;

– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.

– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

 

Услови на Вила Тасула

 

Check-in:

14:00

Check-out:

10:00

 

Отказ / плаќања:

– За отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 5% – за отказ од 29 до 22 дена пред патувањето 10% – за отказ од 21 до 15 дена пред патувањето 20% – за отказ од 14 до 08 дена пред патувањето 50% – за отказ од 07 до 01 дена пред патувањето 90% – ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%