VILA TZOULI 2 (15, 93)

Куќа "Tzouli 2" се наоѓа на одлична местоположба, на само 50 метри од плажа, во многу мирен дел.

Куќата располага со студио и апартман (од кои апартманот е во понуда). Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Има сопствен паркинг пред вилата.

Апартман број 2 (1/4+1) - апартманот се наоѓа на прв кат, истиот има влез од надвор. Има пространа голема тераса со лимитиран поглед море. Има голема дневна со целосно опремена кујна, сопствен тоалет и пристоен мебел, брачен кревет во спална и 2 софи на извлекување со кујна.Се препорачува за семејства со деца.

 

 

1. Вонсезонскицени

 

Термин

Ноќевања

1/4 + 1апартман(бр.2)1-викат

26/05-02/06

7

129

02/06-09/06

7

149

09/06-16/06

7

189

16/06-23/06

7

239

23/06-30/06

7

249

 

 

* цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

 

 

 

 

 

2. Сезонскицени

 

Термин

Ноќевања

1/4+1апартман(бр. 2)1-викат

30/06-07/07

7

579

07/07-14/07

7

609

14/07-21/07

7

639

21/07-28/07

7

639

28/07-04/08

7

639

04/08-11/08

7

639

11/08-18/08

7

639

18/08-25/08

7

639

25/08-01/09

7

619

 

* цена за наем на апартман

3. Вонсезонскицени

Термин

Ноќевања

1/4 + 1апартман(бр.2)1-викат

01/09-08/09

7

239

08/09-15/09

7

209

15/09-22/09

7

159

22/09-29/09

7

129

* цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

 

Напомени и услови:

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.
 • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 2лица| 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО,плаќаат само превоз доколку користат;
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА апартман ЗА 7 НОЌЕВАЊА,според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот сед оплаќа:

-          За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)

-          За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра),еден правец2.170  мкд. (35евра)

-          Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

 • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1евро=62мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престо јдолжни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите,истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриен трошоци. Агенцијата НЕ може да  гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој–било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко–здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.